ŠIROM EVROPE: Elče slavio u gostima protiv Ejbara (VIDEO)

16.02.2015. 23:12 14:38
FK Elče
FK Elče / Izvor: Profimedia
Ekipa iz Alikantea ostvarila je šestu pobedu u šampionatu.

Fudbaleri Elčea pobedili su u gostima Ejbar sa 1:0 u poslednoj utakmici 23. kola španske Primere. Jedini gol na utakmici postigao je Žonatas Žezus u 50. minutu na asistenciju Edua Albakara. Ekipi Ejbara ovo je bio četvrti uzastopni poraz, pa sada zauzima 10. mesto sa 27 bodova, dok je Elče 17. sa 23 osvojena boda.

Barselona nastavlja da "melje" svoje protivnike u šampionatu Španije. Katalonci su zahvaljujući raspoloženom triju Mesi-Nejmar-Suarez stigli do nove pobede u Primeri i zadržali korak za Realom. Novi "het-trik" postigao je Lionel Mesi, svoj 31. u istoriji španskog fudbala, čime se izjednačio sa legendarnim Telmom Zarom i približio Kristijanu Ronaldu na samo dva gola zaostatka u ligi ove sezone (u jednom momentu imao je 13 pogodaka manje).

Nemoćne goste je pre vezanih golova sjajnog Argentinca načeo Nejmar u 17. minutu, a sa "petardom" nazad u Valensiju ispratio Luis Suarez, fenomenalnim polumakazicama u 73. minutu.

Fudbaleri Barselone proslavljaju pogodak Suareza u meču protiv Levantea
Fudbaleri Barselone proslavljaju pogodak Suareza u meču protiv Levantea / Izvor: Tanjug

Fudbaleri Valensije pobedili su na „Mestalji“ ekipu Hetafea sa 1:0 (0:0) u 23. kolu španske Primere.

Strelac odlučujućeg gola bio je napadač Alvaro Negredo u 71. minutu iz penala. Valensija se pobedom nad timom iz predgrađa Madrida ponovo se vratila na četvrto mesto sa 47 osvojenih bodova, dok je Hetafe pretrpeo 12. neuspeh u šampionatu i trenutno zauzima 14. mesto za 23 boda.

Rajo Valjekano je neprijatno iznenadio Viljareal i naneo mu drugi poraz u poslednja tri meča (2:0). Ekipa iz predgrađa prestonice je golovima Buena i Kalkute ozbiljno pokvario pozicije "žute podmornice" u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Iznenađenje dana priredila je Selta koja je u poslednjem meču dana istim rezultatom savladala aktuelnog prvaka Atletiko Madrid. Nolito je doveo domaćina u vođstvo, pošto je na isteku jednog časa igre pogodio sa bele tačke, da bi Oreljana dvaeset minuta pre kraja potvrdio pobedu domaćina. Time je Atletiko ozbiljno ugrozio šanse za odbranu titule, pošto sada zaostaje šest bodova za drugoplasiranom Barselonom, odnosno sedam za liderom Realom.