ŠIROM EVROPE: Buđenje Čelsija, Lester gazi, nova bruka "đavola", Bajern na plus osam

19.12.2015. 17:59
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Profimedia
"Plavci" lako, krizi Mančester junajteda nema kraja.

Branislav Ivanović je postigao gol za Čelsi koji se trgao posle smene Žozea Murinja i lako pobedio Sanderlend, Mančester junajted se ponovo obrukao porazom kod kuće od Noriča, Lester je slavio u gostima protiv Evertona, Bajern je minimalno pobedio u Hanoveru i zimovaće na plus osam posle neočekivanog poraza Borusije iz Dortmunda u Kelnu.

Dva dana posle otkaza koji je dobio Žoze Murinjo Čelsi je odigrao odlično i lako kod kuće savladao Sanderlend. Branislav Ivanović je načeo goste golom glavom posle kornera Vilijana, a zatim je asistirao Pedru za 2:0. Pobedu je overio Oskar sa penala koji je izborio Vilijan. I Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za "plavce".

Luj van Gal je verovatno poslednji put sedeo na klupi Mančester junajteda, pošto je teško verovati da će ostati na klupi posle nove bruke "đavola". Norič je pobedio na Old Trafordu prvi put posle 26 godina, a Mančester junajted je nanizao šesti uzastopni meč za pobede, a treći uzastopni premijeligaški poraz kojim je značajno umanjio šanse da sledeće sezone zaigra u Ligi šampiona.

Dušan Tadić je odigrao prvih 64. minuta za Sautempton u porazu kod kuće od Totenhema kojim je dodatno pojačan pritisak na menadžera Svetaca Ronalda Kumana, ekipa sa Sent Merija nema pobedu u šest vezanih utakmica u svim takmičenjima.

Lester gazi redom i postaje sve ozbiljniji kandidat za osvajanje četvrtog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Lisice su slavile na izuzetno teškom gostovanju protiv Evertona, a ponovo gol nije dao Džejmi Vardi. Dvostruki strelac sa bele tačke bio je Rijad Marez, a prvi gol za Everton dao je Romelu Lukaku koji je bio strelac i na sedmom uzastopnom premijerligaškom meču. Bornmut je nanizao i treću uzastopnu pobedu, posle Čelsija i Mančester junajteda pobedio je na gostovanju protiv VBA i napravi džinovski korak ka obezbeđivanju opstanka. Gostima je posao olakšao vezista VBA Meklin koji je isključen već u 34. minutu.

Bajern će na zimski odmor sa velikih osam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca jer je Borusija iz Dortmunda neočekivano poražena u Kelnu. Gosti su poveli preko defanzivca Papastatopulosa, ali su Jarčevi u finišu meča stigli do velikog preokreta i pobede. Miloš Jojić je meč odgledao sa klupe Kelna, Neven Subotić nije bio ni na klupi gostiju.

Ajntraht je preokretom savladao Verder. Ceo meč za klub iz Frankfurta odigrao je Aleksanar Ignjovski, Mijat Gaćinović je ušao u igru već u 36. minutu, dok Slobodan Medojević nije konkurisao za sastav. Dželat Partizana Augzburg je takođe napravio veliko iznenađenje, golom Jana Moraveka u finišu meča stigao je do pobede na teškom gostovanju u Hamburgu i napravio džinovski korak ka opstanku. Havijer Hernandez Čičarito je nastavio fenomenalnu golgetersku seriju, njegovim golom Bajer Leverkuzen je slavio minimalno u Ingolštatu i vratio se u trku za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Stefan Šćepović odigrao je 80. minuta za Hetafe u remiju 2:2 na gostovanju protiv favorizovane Valensije koja je još bez pobede od dolaska Gerija Nevila na mesto trenera.