ŠIROM EVROPE: Suarezov het-trik za preokret Barse, Klop bez pobede i na "Enfildu", Roma srušila lidera!

25.10.2015. 17:29 22:40
Luis Suarez slavi gol u meču protiv Eibara
Luis Suarez slavi gol u meču protiv Eibara / Izvor: Beta/AP
Partizanov rival u Ligi Evrope, ekipa Augzburga doživela je debakl u Dortmundu. Pobeda Juventusa, uz promašen penal Pogbe. Potpuno razočaranje u derbiju Mančestera.

Nedeljni program Premijer lige doneo je veliki mančesterski derbi između Junajteda i Sitija koji je to bio samo na papiru. U meču na "Old Trafordu" nije bilo golova tokom devedeset minuta, a jedva da je bilo i nekoliko udaraca u okvir gola, pa su i pogoci ostali misaona imenica. Za goste je svih 90 minuta odlično odigrao Aleksandar Kolarov.

Džo Hart brani šut Džesija Lingarda u derbiju Mančestera
Džo Hart brani šut Džesija Lingarda u derbiju Mančestera / Izvor: Beta/AP

Aleksandar Mitrović i njegov Njukasl proveli su se kao bosi po trnju u velikom derbiju severoistočne Engleske protiv Sanderlenda. "Crne mačke" su slavile rezultatom 3:0, a Mitrović je za "svrake" odigrao ceo meč. Totenhem je na gostovanju novajliji Bornmutu na jugu Engleske gubio već od prvog minuta golom Ričija, ali je posle toga na scenu stupio Hari Kejn koji je upisao het-trik, dok su se u prvom poluvremenu u strelce upisali i Dembele i Lamela, za konačnih 5:1.

Jirgen Klop ni u trećem meču od kako je stigao na klupu Liverpula nije zabeležio pobedu. "Crveni" su u derbiju protiv Sautemptona samo remizirali na "Enfildu" (1:1). Kristijan Benteke je doveo domaće u vođstvo u 77. minutu, ali tim sa Mersisajda nije uspeo da sačuva prednost u poslednjih četvrt časa igre, pa je Sadio Mane u 86. minutu doneo bod "svece". Zanimljivo je da je senegalski fudbaler uspeo da u nadoknadi vremena dva puta dobije javnu opomenu u samo tri minuta, pa je meč završio nekoliko sekundi pre ostalih. Srpski reprezentativac Dušan Tadić zamenjen je u 64. minutu.

Karlos Baka postiže gol iz penala u meču Milan - Sasuolo
Karlos Baka postiže gol iz penala u meču Milan - Sasuolo / Izvor: Beta/AP

U italijanskoj seriji A Milan je uspeo da savlada Sasuolo golom Luisa Adrijana u samoj završnici. Prethodno je Siniša Mihajlović ponovo strepeo za svoju poziciju na klupi. Uprkos podršci koju je dobio od predsednika Silvija Berluskonija (više o tome pročitajte OVDE), srpski stručnjak jedva je odveo "rosonere" do prve pobede posle tri meča bez trijumfa u Kalču, iako je njegov tim imao igrača više od 30. minuta posle penala koji je skrivio golman Konsilji, a Baka doeno prednost domaćinu. Međutim, strepnju navijačima tima sa "San Sira" vratio je Berardi u 53. minutu, da bi već pomenuti Luis Adrijano (možda) sačuvao Mihajlovićevo mesto na klupi sedmostrukog prvaka Evrope.

Juventus je zabeležio tek treću pobedu u ligi u meču protiv Atalante (2:0). Pobedu šampionu doneli su Dibala u 28, odnosno Mario Mandžukić u 49. minutu za najavu izlaska iz forme "Stare dame". Pobeda domaćina mogla je biti i drugačija, da je Pol Pogba ozbiljnije pristupio izvođenju slobodnog udarca u završnici meča (tu situaciju možete pogledati OVDE).

Pol Pogba u meču Juventus - Atalanta
Pol Pogba u meču Juventus - Atalanta / Izvor: Beta/AP

Fiorentina našeg Nenada Tomovića (presedeo meč na klupi) je prepustila prvo mesto na tabeli Romi, posle trijumfa "vučice" u direktnom duelu na stadionu "Artemio Franki" (1:2). Gosti iz Rima vodili su već od sedmog minuta golom Slaha, da bi u 34. Žervinjo udvostručio prednost. Tek u završnici, tačnije u nadoknadi vremena Babakar je uspeo da smanji rezultat, ali vremena više nije bilo za dalju promenu rezultata.

Borusija Dortmund deklasirala je jednog od Partizanovih rivala u Ligi Evrope, ekipu Augzburga rezultatom 5:1. Bavarci su očigledno u velikim problemima, zakovani su za dno tabele Bundeslige, a novi poraz priredio im je tandem Obamejang - Rojs. Nemački reprezentativac dva puta je pogodio mrežu rivala, dok je Gabonac upisao het-trik, pa u dosadašnjih deset kola ima već 12 golova na svom kontu ima čak 13 golova, dok samo na jednom nije tresao mrežu protivnika.

Fudbaleri Dortmunda slave gol Pjer-Emerika Obamejanga
Fudbaleri Dortmunda slave gol Pjer-Emerika Obamejanga / Izvor: Beta/AP

Barselona je imala zaostatak na svom terenu protiv Eibara koji je vodio već od 10. minuta golom Bastona, ali je onda na scenu stupio Luis Suarez. Urugvajac je golovima u 21, 48. i 85. minutu doneo preokret i trijumf Kataloncima, koji je donekle pokvarilo isključenje Havijera Maskerana dva minuta pre poslednjeg gola Suareza.