10°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

ŠIROM EVROPE: Nova bruka "đavola", spektakl u Noriču, Liverpul pobedio 5:4! (VIDEO)

23.01.2016. 16:18 14:38
Navijači Liverpula na čuvenom Kopu "Enfild rouda"
Navijači Liverpula na čuvenom Kopu "Enfild rouda" / Izvor: Profimedia
Crveni gubili 1:3, ali slavili golom u petom minutu nadoknade.

Kakva utakmica u Noriču, najzanimljivija u Premijer ligi ove sezone. Liverpul je u spektakularnom duelu punom preokreta pobedio Norič 5:4 iako je domaćin vodio 3:1 i izjednačio na 4:4. u nadoknadi. Gol za veliku pobedu "crvenih" postigao je Adam Lalana u petom minutu nadoknade.

Liverpul je poveo već u 18. minutu, ali je u 54. bilo 3:1 za domaćina. Delovalo je tad da je četa Jirgena Klopa pred porazom, ali su "crveni" za samo 20 minuta stigli do potpunog preokreta. Kad je u drugom minutu nadoknade Basong poravnao na 4:4 delovalo je da to kraj uzbuđenjima, ali je Lalana posle "karambola" u šesnaestercu Noriča uspeo da se snađe i pošalje loptu u mrežu za veliku pobedu Liverpula i ostanak u trci za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Krizi Mančester junajteda se ne nazire kraj, Sautempton je, kao i prošle sezone, slavio na Old Trafordu. Gol za pobedu "svetaca" protiv očajnih "đavola" postio je debitant Čarli Ostin, koji je dao gol u 87. minutu, osam minuta posle ulaska u igru. Prošle sezone strelac za pobedu u Mančester Dušan Tadić igrao je u startnoj postavi Sautemptona, a zamenjen je u 67. minutu. Junajted je posle poraza od Sauttemptona, i pobede Totenhema na gostovanju Kristal palasu, praktično ispao iz trke za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Lester se ne šali, deklasirao je Stouk 3:0 i pokazao da ima ozbiljnu nameru da osvoji treće mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona. Posle duže pauze gol za "lisice" je dao Vardi. Mančester siti je bez Aleksandra Kolarova odigrao 2:2 na gostovanju Vest Hemu, Građane je poraza spasio dvostruki strelac Serhio Aguero. Votford je prekinuo lošu seriju i kod kuće pobedio Njukasl 2:1, a ceo meč za goste odigrao je Aleksandar Mitrović.

Štutgart Filipa Kostića (odigrao ceo meč i asistirao za drugi gol) je preokretom kao gost pobedio Keln za koji je debitovao Filip Mladenović (ušao u 66. minutu) i igrao Miloš Jojić (ušao u 71. minutu). Augzburg je bez povratnika Nikole Đurđića (nije bio ni na klupi) osvojio veliki bod na gostovanju protiv Herte. Borusija iz Dortmunda je kao gost pobedila imenjaka iz Menhengladbaha i pokazala da nema maeru da prepusti drugo mesto do kraja šampionata.

Barselona je i bez Nejmara i Pikea pobedila u Malagi, a gol odluke dao je Leo Mesi koji se očigledno vratio u prepoznatljivu formu. Hetafe je i pored gola Stefana Šćepovića poražen 2:3 na gostovanju protiv Granade. Šćepović je ušao u igru u 57. minutu, u 71. se upisao u strelce, a u finišu meča je zaradio javnu opomenu. Antonio Rukavina je sa klupe odgledao remi njegovog Viljareala na gostovanju Espanjolu.

Milan nije uspeo da slavi u Empoliju, izabranici Siniše Mihajlovića osvojili su samo bod iako su dva puta vodili, Za Empoli je poslednjih pet minuta odigrao Rade Krunić, nekad član Donjeg Srema.

PREMIJER LIGA, 23. kolo:

Norič - Liverpul 4:5
(Mbokani 29, Nejsmit 41, Hulahan 54. penal, Basong 90+2 - Firmino 18, 63, Henderson 55, Milner 75, Lalana 90+5).

VBA - Aston Vila 0:0

Sanderlend - Bornmut 1:1