24.05.2014. 12:55
Tanjug
Kajakaši
Kajakaši / Izvor: Foto: Kajakaški savez Srbije
Simo Boltić, Vladimir Turubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić ostvarili vreme 3:00.424 minuta.

Srpski četverac u sastavu Simo Boltić, Vladimir Turubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić osvojio je u Segedinu bronzanu medalju na Svetskom kupu u kajaku. Oni su ostvarili vreme 3:00.424 minuta. Zlato je pripalo posadi Australije (2:59.926), a srebro Mađarima (3:00.058).

U disciplini k-1 na 1.000 metara Dejan Pajić je osvojio četvrto mesto, dok je Marko Tomićević bio peti. Od ostalih srpskih takmičara, Kristina Bedeč je pobedila u B finalu discipline k-1 na 1.000 metara, drugo mesto zauzeli su Milenko Zorić i Aleksandar Aleksić u disciplini k-2 na 1.000, dok je Strahinja Mladežić završio kao deveti (kanu, 1.000).

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan bile su četvrte u B finalu discipline k-2 na 500 metara, a takmičenje u C finalu Milica Starović završila je kao prvoplasirana.