DELIRIJUM NA "MARAKANI": Vijeira i Katai srušili Partizan, Zvezda na PLUS 8!

12.09.2015. 17:12 20:29
Stefan Babović i Savo Pavićević
Stefan Babović i Savo Pavićević / Izvor: MN Press
Crveno-beli slavili u 149. večitom derbiju sa 3:1.

Odličan derbi, odlična Crvena zvezda, sasvim dobar Partizan, ali nedovoljan za inspirisanog domaćina. Crveno-beli su slavili sa 3:1 (1:1) u 149. večitom derbiju i odlepili se na plus osam u odnosu na večitog rivala uz utakmicu više. Crveno-beli su vešto iskoristili sve pukotine u odbrani crno-belih, a svoje veče imao je Ugo Vijeira. Često osporavani portugalski napadač je sa dva gola bio junak trijumfa domaćina, a posebno upečatljiv bio je drugi pogodak koji je prelomio utakmicu u 50. minutu. Jedan od najlepših golova u istoriji večitih derbija pogledajte OVDE.

Tim Miodraga Božovića od prvog trenutka derbija delovao je agresivnije, žustrije, činilo se kao da igrači Zvezde više žele pobedu. Kao plod takve igre došao je gol Uga Vijeire u 27. minutu za 1:0. Nisu se, međutim, crno-beli predali, u finišu prvog poluvremena pokazali su zbog čega su izborili učešče u Ligi Evrope, a za odličan finiš prvog dela igre nagrađeni su pogotkom debitanta Alena Stevanovića.

Očekivalo se da će Partizan u istom stilu nastaviti u drugom poluvremenu, ali se to nije dogodilo. Naprotiv. Crvena zvezda je "stisla" crno-bele po izlazku iz svlačionice i već u petom minutu nastavka ponovo povela evrogolom Vijeire.

Gosti još nisu ustali iz nokdauna, a ponovo ih je na zemlju spustio Aleksandar Katai u 54. minutu, 3:1. Domaćin se posle ovog gola povukao, Partizan je imao nekoliko odličnih prilika za gol (dve najbolje Oumaru), ali je rezultat ostao nepromenjen.

Crveno-beli imaju 23 boda iz devet utakmica, dok je Partizan na trećoj poziciji sa 15 bodova uz meč manje.

Tekstualni prenos meča pratili ste uživo na Srbijadanas.com.

KRAJ.

90. minut - Utakmica je produžena šest minuta, u drugom minutu "produžetka" bomba levog beka Partizana Lekovića završila je preko gola.

86. minut - Izmene u oba tabora. Petković je ustupio mesto iskusnom Aleksandru Lukoviću, dok je u Partizan Nikola Ninković zamenio Stefana Babovića.

80. minut - Šta je sada promašio Oumaru! Božinov ga je spojio sa golom, ali je Kamerunac sa 16 metara poslao loptu u gol aut. Obrukao se Kamerunac u prvom večitom derbiju u fdresu Partizana.

79. minut - Opasana kontranapad Partizana, Abubakar je izbio sam pred Kahrimana, ali je golman crveno-belih padom u noge Kameruncu sprečio goste da smanje rezultat.

77. minut - Požuteo je i levi bek crno-belih Leković.

73. minut - Mihailo Ristić je zamenio odličnog Srđana Plavšića.

72. minut - Saša Ilić, koji se izjednačio po broju odigranih večitih derbija sa Partizanovim rekorderom Momčilom Vujotićem, ustupio je mesto na terenu Marku Jevtoviću.

71. minut - Jak udarac Božinova iz daljine, Kahriman boksuje, pa iz drugog pokušaja hvata loptu.

69. minut - Žuti karton za Balažica zbog oštrog starta nad Grujićem.

68. minut - Izlazi Zvezdin junak Ugo Vijeira, na terenu je Predrag Sikimić.

64. minut - Valkeri Božinov ulazi umesto strelca Alena Stevanovića. Odličan debi u derbijima za Stevanovića, ali je očigledno da nema dovoljno snage, pa je mesto prepustio rovitom bugarskom napadaču.

63. minut - Ibanjez je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara - pored gola.

55. minut - Prekid zbog bakljade Partizanovih navijača. Meč je nastavljen posle nekoliko minuta pauze.

54. minut - 3:1, Katai! Prošetao se Katai kroz odbranu Partizana, Ćirković je katastrofalno reagovao, Balažic nije stigao da izblokira napadača Zvezde koji je sa 16 metara plasirao loptu po zemlji u Živkovićev levi ugao.

50. minut - 2:1, Vijeira! Kakav gol napadača Zvezde! Slično kao Srnić pokšao je Portugalac, opalio punom i "ubio pauka" u gornjem levom uglu Živka Živkovića.

47. minut - Odmah uzvraća Zvezda. Lopta je pogodila Vulićevića u leđa, pala me desnicu Srnića koji je iz prve opalio sa 16 metara, ali preko gola

46. minut - Gde js stao u prvom, Stevanović je hteo da nastavi na startu drugog poluvremena. Plasiran udaraca sa ivice kaznenog prostora sa leve strane - Kahriman je budan.

45. minut - 1:1, Alen Stevanović! Stefan Babović je ubacio loptu u prostor, Stevanović je bio brži i spretniji od Pavićevića i Petkovića i udarcem po zemlji savladao nemoćnog Kahrimana.

42. minut - Partizan je propustio veliku priliku za izjednačenje. Stevanović je "izbacio" Oumarua, Kamerunaac je sa levog boka poslao odličan centaršut u srce kaznenog prostora Zvezde, ali je Stevanović prebacio gol domaćina sa šest-sedam metara.

39. minut - Javna opomena za nervoznog kapitena crno-belih Sašu Ilića.

34. minut - Prvi žuti karton na utakmici za krilo Partizana Andriju Živkovića.

27. minut - 1:0 - Ugo Vijeira! Zvezdin "mister promašaj" iz dosadašnjeg dela sezone proradio je u najvažnijem meču jesenje polusezone. Srđan Plavšić je kao šilo protutnjao kroz Partizanovu polovinu terena, dodao loptu u prostor Portugalcu, a Vijeira je na majstorski način lobovao istrčalog Živka Živkovića,

21. minut - Prilika za Petkovića koju je izrodila velika borbenost igrača Zvezde. Međutim, desni bek domaćina nije imao snage da ubacivanje iz  drugog plana završi konkretnijim udarcem. Pored gola.

15. minut - Dva opasna naleta crveno-belih, ali bez šanse da se ugrozi Živko Živković.

7. minut - Andrija Živković zagrejao je dlanove Kahrimana. Golman Zvezde izbacio je loptu u korner.

5. minut - Prva šansa na utakmici za domaćina. Petković je proigrao Kataija, koji je iskosa sa desne strane šutirao pored gola.

Crvena zvezda - Partizan 3:1

STADION: "Rajko Mitić"

GLEDALACA:

SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas).

STRELCI: Vijeira u 27 i 50, Katai u 54. minutu za Crvenu zvezdu - Stevanović u 45. minutu za Partizan.

ŽUTI KARTONI: A. Živković, Ilić (Partizan)

CRVENI KARTONI:

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Vijeira, Srnić. Trener: Miodrag Božović.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Ćirković, Leković, Brašanac, A. Živković, Babović, S. Ilić, Stevanović, Oumaru. Trener: Zoran Milinković.