SL: Javor nastavio da "ljulja", Nišlije slavile na Brdu

16.08.2015. 18:50 22:24
Docić
Docić / Izvor: MN Press
Ivanjičani slavili i u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Javora ne daju prvo mesto. Ivanjičani su pobedili i u utakmici 6. kola Superlige Srbije, a ovog puta bolji su bili od OFK Beograda, rezultatom 2:1. Vodeći gol za Javor dao je Uzbekistanac Husnidin Gafurov, da bi u 34. minutu Marko Docić bio precizan sa bele tačke. Počasni pogodak za "romantičare" dao je Mladen Sarajlin, u završnici drugog poluvremena.

Zahvaljujući ovoj pobedi, petoj u sezoni ekipa Aleksandra Janjića na prvoj poziciji dočekuje duel sa Crvenom zvezdom. Zbog položaja na tabeli ovaj meč 7. kola imaće status derbija.

Blizu pobede bio je Borac, ali je Mladost ipak uspela da izjednači. Golom Srđana Vujaklije, u 22. minutu povele su "zebre", ali je Vladimir Golemić u 79. minutu uspešno realizovao penal, za konačnih 1:1

U narednom kolu Borac će ugostiti Partizan, dok će Mladost, kao gost na Staroj Karaburmi igrati protiv OFK Beograda.

Osvajač Kupa Srbije Čukarički doživeo je neprijatno iznenađenje na Banovom brdu. Radnički iz Niša slavio je u prestonici rezultatom 1:0 golom Miloša Trifunovića u 35. minutu i tako skočio na treću poziciju sa 11 bodova.