117.1627
109.3752

SL: Srbija dominantno do trona!

21.06.2014. 18:23
"Delfini" su do osme titule u Svetskoj ligi stigli ubedljivim trijumfom nad Mađarskom u kojem su u jednom delu meča imali prednost i od sedam golova.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je ovogodišnju Svetsku ligu pošto je u finalu savladala Mađarsku rezultatom 10:6 (3:2, 4:0, 3:1, 0:3).

Srbija je do pobede stigla furioznom igrom u drugoj četvrtini koju je rešila u svoju korist rezultatom 4:0 i time potpuno "potopila" Mađare, koji do kraja nisu uspeli da uhvate priključak. Na ulasku u poslednji period "delfini" su imali čak sedam golova prednosti (10:3), da bi u poslednjih osam minuta malo "otpustili gas", pa su Mađari uspeli da ublaže poraz.

Najbolji u redovima Srbije bili su Filip Filipović i Stefan Mitrović sa po tri pogotka, dva je postigao Dušan Mandić, dok su po jedan postigli Andrija Prlainović i Duško Pijetlović. Mađarima nije mnogo pomogao ni veoma raspoloženi Deneš Varga koji je postigao četiri gola, ali je bio usamljen u napadačkim akcijama svog nacionalnog tima.

"Delfinima" je ovo osma zlatna medalja na dosadašnjih 13 izdanja Svetske lige. Srbija je kao samostalna država šest puta bila najbolja na osam odigranih završnih turnira, dok je dve titule osvojila 2005. i 2006. godine zajedno sa Crnom Gorom.

U meču za treće mesto Crna Gora je posle mnogo muke, preokreta i penal-serije savladala Australije rezultatom 12:9, iako je tokom celog meča imala zaostatak, da bi do peteraca došla pogotkom Murišića osam sekundi pre kraja regularnog dela.