SP: Oriđi prekinuo uspavanku na Marakani

22.06.2014. 17:28 14:43
Belgija Rusija
Belgija Rusija / Izvor: Tanjug
Pogotkom u 87. minutu Belgija stigla do pobede nad Rusijom i obezbedila svoje mesto u narednoj rundi.

U utakmici bez puno uzbuđenja, Belgija je uspela da savlada Rusiju (1:0). Od prvog minuta velika borba na sredini terena, borba za svaku loptu, igra na granici faula bez pravih šansi na obe strane. Prisutni na Marakani nisu imali baš previše razloga za uživanje pa su pojedine poteze svojih ljubimaca ispratili zvižducima. Tokom čitavog susreta viđeno je tek nekoliko solidnih šansi ali sve do 87. minuta mreže su mirovale. A tada je Azar prošao po svojoj strani, sjajno uposlio Oriđija koji je poslao loptu u mrežu i postavi konačan rezultata susreta. Posle dva odigrana kola Belgija ima maksimalan broj bodova i obezbedila je svoj prolazak u nokaut fazu Mundijala.

Prenos meča uživo mogli ste da pratite na sajtu Srbija Danas.

BELGIJA: Kurtoa, Aldervilerd, Van Bujten, Kompani, Vermelen (Vertongen), Vitsel, Felaini, Mertens (Mirales), De Brujne, Azar, Lukaku (Oriđi).

RUSIJA: Akinfejev, Kozlov (Ješčenko), Berezucki, Ignaševič, Kombaro, Glušak, Samedov (Keržakov), Fajzulin, Kanunjikov, Šatov (Džagojev), Kokoren.

87. minut - 1:0 GOOLL - Oriđi - Oduzeta lopta na polovini Belgije, Azar je prošao po levoj strani, fantastično uposlio Oriđija kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

83. minut - Zapretili su Belgijanci, preko Azara iz slobodnog udarca ali je stativa bila saveznik Rusije. Najveća pretnja za Akinfejeva u ovom susretu.

80. minut - Posle dugo vremena viđena je solidna šansa, ali je Ješčenko šutirao pored gola.

70. minut - Treneri izmenama pokušavaju da pronađu idealnu kombinaciju za postizanje pogotka koji bi u ovoj situaciji najverovatnije odlučio pobednika susreta.

65. minut - Iz minuta u minut zvižduci sa tribina čuju se sve jače. Gledaoci na stadionu izgleda nisu zadovoljni trenutnim razvojem situacije na terenu, žele da vide i golove.

I u drugom delu igre vodi se velika borba za svaku loptu, konstantno se igra na granici faula sa jako malo šansi na obe strane. Publika na stadionu još uvek nije videla pravu gol šansu.

Prvo poluvreme bilo je zadržajno, dosta taktičkog nadmudrivanja na sredini terena, ali bez pogodaka.

32. minut - Zbog povrede na koju se požalio već tokom zagrevanja teren je definitivno morao da napusti Tomas Vermelen.

Belgija Rusija / Izvor: Beta/AP

19. minut - Mertens ponovo šutira, ali je lopta ovoga puta završila pored gola.

12. minut - Odličan udarac Fajzulina sa ivice šesnaesterca nije bio ni malo naivan ali je  Kurtoa pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svetu.

Od početka susreta Belgijancim imaju više lopte u nogmana, ali ne uspevaju da pronađu idealnu kombinaciju za postizanje gola.

4. minut - Mertens je u šesnaestercu primio odličan pas i šutirao, ali je jedan od odbrambenih igrača Rusije klizećim startom blokirao šut.

Od prvog minuta velika borba na svim delovima terena.