SP: Očoa sačuvao Meksiko

17.06.2014. 20:30 14:44
Brazil Meksiko
Brazil Meksiko / Izvor: Profimedia
Odlični golman, tokom čitavog susreta bravuroznim intervencijama sprečavao je uporne napadače Brazila da postignu pogodak i tako doneo veliki bod svojoj reprezentaciji u okršaju sa domaćinom.

Drugo kolo u grupi A, počelo je remijem u derbiju. Reprezentacija Brazila jeste bila favorit ali ni pored upornih napada nije uspela da savlada sjajnog Očou. Sa druge strane, Meksikanci su se koncentrisali da sačuvaju svoju mrežu i da zaprete iz prekida ili kontri ali im do kraja utakmice to nije pošlo za rukom.

Posle prvog dela igre na semaforu je stajao rezultat sa početka meča, ali su gledaoci i te kako imali u čemu da uživaju. Od prvog minuta na terenu se vodila velika borba, obe ekipe pokazale su jasnu želju za pobedom koja bi ih približila plasmanu u nokaut fazu.

Brazil Meksiko / Izvor: Beta/AP

Veći deo poluvremena igralo se na polovini Meksika uz neprestane atakte raspoloženih igrača Brazila. Najbolje šanse za pogodak propustili su Nejmar i Paulinjo, ali njihovo upisivanje u listu strelaca onemogućio je više nego raspoloženi golman Očoa. Sa druge strane „sombrerosi“ su uzvratili preko Erere, ali pored toga nije bilo ozbiljnijih pretnji po gol Sezara.

U drugom delu susreta nešto drugačija slika na terenu. Brazil je i dalje napadao, Očoa je i dalje bio najjača karika u timu Meksika, ali sa druge strane i njegovi saigrači su počeli da prete Sezaru. Istina, više se igralo ispred gola Očoe, ali kako je on branio jasno je bilo da ne postoji mogućnost da lopta završi iza njegovih leđa. Tako da je po isteku 90. minuta na semaforu stajalo 0:0 sa početka meča.

Tekstualni prenos susreta uživo mogli ste da pratite na sajtu Srbija Danas.

BRAZIL: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Paulinjo, Gustaavo, Ramireš (Bernar), Oskar (Vilijan), Nejmar i Fred (Žo).

MEKSIKO: Očoa, Rodrigez, Markez, Erera (Fabian), Lajun, Dos Santos (Himenez), Moreno, Gvardado, Peralta (Čičarito), Agilar i Vaskez.

90+1 - Snažan šut Himeneza ali blista i Sezar.

85. minut - Posle prekida Nejmara, glavom je pokuaš Silva ali je Očoa i ovoga puta odlično intervenisao.

Svega desetak minuta preostalo je do kraja susreta. Obe ekipa otvorile su sve karte i silovito krenule ka golu protivnika, ali za sada nema nagovešataja da bi rezultat mogao biti promenjen.

68. minut - Ponovo je iz gužve u šesnaestercu šutirao Nejmar, ali je sjajni Očoa ponovo bio na visini zadatka.

Kako se utakmica bliži kraju, nervoza uzima maha, što za rezultat ima javne opomene na obe strane.

57. minut - Kako vreme odmiče fudbaleri Meksika postaju sve opasniji, ali im i dalje nedostaje udarac u okvir gola.

Navijači
Navijači / Izvor: Beta/AP

54. minut - Vaskez je pokušao ali je lopta završila preko gola.

48. minut - Posle odličnog dodavanja Bernara, jedan od odbrambenih igrača Meksika u poslednjem trenutku uspeo je da interveniše ispred Nejmara i ukloni opasnost ispred gola.

Posle prvih 45. minuta istina nije bilo golova ali su viđene dve neverovatne šanse za Brazil koje je neverovatnim intervencijama osujetio Očoa.

44. minut - Ponovo sjajna šansa za Brazil, ali je posle neverovatne aistencije Silve sjajni Očoa zaustavio šut Paulinja..

41. minut - Preti i Meksiko. Sa ivice šenaesterca šutirao je Vaskez ali je lopta završila pored gola.

Čestim promenama strana i pozicija Brazilci pokušvaju da pronađu idealnu kombinaciju za postizanje gola. Nejmar neprestano pokušava, ali na golu Meksika je raspoloženi Očoa.

26. minut - Najbolja prilika na utakmici. Nejmar je šutirao iz gužve u šesnaestercu ali je Očoa odlično reagovao i spasio svoj gol.

23. minut - Erera je iskoristio malo slobodnog prostora, nmaestio se i šutirao iz velike daljina ali je lopta završila preko gola.

Za sada, Brazilci stvaraju solidne šanse koje sjajnim ofsajd zamkama osujećuje odbrana Meksika.

U dosadašnjem toku susreta Brazil je uputio dva šuta ka golu protivnika, dok sa druge strane Meksiko još uvek nije uputio šut ka golu Sezara.

11. minut - Brazil se našao u sjajnoj šansi ali se posle dodavanja Oskara, Fred našao u nedozvoljenoj poziciji.

U uvodnim minutima susreta, više se igra na polovini Brazila, ali bez ozbiljnijih šansi.

Od prvog minuta obe ekipe su krenule silovito pokazavši jasnu želju za pobedom.