SP: Baloteli ukrotio odlična "tri lava"

14.06.2014. 23:44 14:46
Mario Baloteli postiže gol protiv Engleske na SP u Brazilu
Mario Baloteli postiže gol protiv Engleske na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug
Napadač "azura" postigao pobedonosni pogodak već na startu drugog dela igre. Pre toga Markizio doneo vođstvo Italijanima koje je Staridž brzo neutralisao.

Reprezentacija Italije savladala je selekciju Engleske rezultatom 2:1 (1:1) u drugom meču prvog kola grupe D na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

U odličnoj utakmici Italijani su dva puta stizali do prednosti. Markizio je doveo Italijane u vođstvo u 35. minutu, ali je samo dva minuta kasnije fudbaler Liverpula Danijel Staridž pogodio za izjednačenje, a sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Na startu nastavka Mario Baloteli je doneo drugo vođstvo "azurima", pošto je iskoristio sjajan centaršut Kandreve.

Iako su Englezi bili dominantniji rival, bolje su kontrolisali loptu i stvorili više šansi, "azuri" su bili ti koji su bili konkretniji u završnici i odneli pobedu kojom su se izjednačili na čelu tabele sa ekipom Kostarike. Da podsetimo, Kostarikanci su napravili prvo veliko iznenađenje na Mundijalu u Brazilu pošto su ranije tokom dana posle preokreta savaladali Urugvaj rezultatom 3:1.

Fudbaleri Italije slave prvi gol u meču protiv Engleske na SP u Brazilu
Fudbaleri Italije slave prvi gol u meču protiv Engleske na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

Grupa D: ENGLESKA - ITALIJA 1:2 (1:1)

Stadion: Arena Amazonija, Manaus.

Sudija: Bjorn Kuipers (Holandija).

Strelci: Staridž 37. - Markizio 35, Baloteli 50.

ENGLESKA: Hart, Džonson, Kejhil, Jagjelka, Bejns, Džerard, Henderson (Vilšir 73), Sterling, Runi, Velbek (Barkli 61), Staridž (Lalana 80). Selektor: Roj Hodžson.

ITALIJA: Sirigu, Paleta, Barzalji, Kjelini, Darmian, De Rosi, Pirlo, Verati (Mota 57), Markizio, Kandreva (Parolo 79), Baloteli (Imobile 73). Selektor: Ćezare Prandeli.

Meč Engleska - Italija mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

90+5. minut - KRAJ!!! Pobeda Italije od 2:1!

90+4. minut - Sterling obara Parola u kontranapadu i dobija žuti karton. Pirlo maestralno, u svom stilu, izvodi slobodan udarac sa gotovo 40 metara, ona menja pravac u letu, ali pogađa prečku Hartovog gola.

90. minut - Sterling prolazi Pirla, šutira iz daljine, ali preko gola.

85. minut - Lalana je oboren na nekih 20 metara od gola, ali je Džerard prebacio i živi zid i gol.

75. minut - Faul nad Danijelom Staridžom  na nekih 25 metara iskosa sa desne strane. Bejns je sjajno prebacio živi zid, ali je Sirigu sjajno odbranio i izbacio u korner koji je, potom, očajno izveo Runi.

64. minut - Barkli na sličan način ulazi u kazneni prostor, ali šutira u dalji ugao, a Sirigu brani.

62. minut - Runi je sa leve strane ušao u sredinu šesnaesterca, šutirao u bliži ugao, ali tik pored gola.

56. minut - Džerarda u kaznenom prostoru obara Paleta, ali sudija Kuipers nije smatrao da je to start za najstrožu kaznu.

50. minut - GOOOOOL!!! 1:2! Kandreva je sjajno prošao po desnom boku, odlično centrirao na drugu stativu, a Baloteli se "poklonio" za novo vođstvo "azura".

49. minut - Staridž ulazi sa desne strane u sredinu, šutira odlično, ali je golman Italije siguran.

45+3. minut - Kandreva posle kornera ima priliku, ali pogađa bližu stativu Hartovog gola.

45+2. minut - Baloteli izlazi ispred Harta, obilazi ga, ali je dosta iskosa, pa gotovo iz mrtvog ugla pokušava da ga lobuje, ali sa gol linije izbacuje jedan od defanzivaca "Gordog Albiona".

Danijel Staridž postiže gol protiv Italije na SP u Brazilu
Danijel Staridž postiže gol protiv Italije na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

37. minut - GOOOOOL!!! 1:1! Englezi odmah uzvraćaju. Runi sjajno ubacuje loptu sa leve strane, a Danijel Staridž sjajno pogađa na drugoj stativi.

35. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Izveden je korner sa desne strane, Pirlo je na ivici kaznenog prostora propustio loptu, a Markizio pogodio donji desni ugao gola Harta.

30. minut - Englezi imaju blagu inicijativu, ali ozbiolnijih prilika nema.

24. minut - Velbek je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac odakle je Barzalji umalo savladao svog golmana.

23. minut - Baloteli završava ekcije kao i njegovi prethodnici. Šutirao je iz daljine ali preko gola.

19. minut - Kandreva je raspalio po lopti iz daljine, a Hart jedva spasao svoj gol.

16. minut - Bez ozbiljnijih dešavanja. Italijani pokušavaju centaršutevima da uposle Balotelija, ali im to ne polazi za rukom.

8. minut - Italijani traže penal pošto je lopta posle prodora Pirla pogodila Džonsona u ruku (koja je stajala uz telo).

5. minut - I Džordan Henderson pokušava iz daljine, ali Sirigu odbija loptu.

3. minut - Sterling je prvi probao, šutirao iz velike udaljenosti, ali je za malo promašio leve rašlje.