SP: Nemačka prvi polufinalista Mundijala

04.07.2014. 17:28
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Fudbalska reprezentacija Nemačke / Izvor: Beta/AP
Pogotkom Humelsa u 13. minutu "panceri" obebedili svoje mesto u samoj završnici. Za finale će se boriti sa boljim iz duela Brazila i Kolumbije.

Reprezentacija Nemačke obezbedila je svoje trinaesto polufinale u ukupno osamnaest učešća na Mundijalima.

Minimalnom pobedom nad Francuskom (1:0) reprezentacija Nemačke obezbedila je svoje mesto u polufinalu. Ovim plasmanom „panceri“ su postali prva reprezentacija u istoriji fudbala koja se našla u samoj završnici na četiri uzastopna velika takmičenja. Od prvog minuta izabranici Joakima Leva jasno su stavili do znanja da neće kalkulisati i da žele da što pre stignu do gola. Istina nije bilo lepog fudbala, atraktivnih poteza ni izrazito visokog tempa, ali sve je to bilo očekivano s obzirom na važnost utakmice. Tačku na rezultat i plasman u polufinale, Nemačkoj je obezbedio Humels koji je u 13. minutu posle centaršuta Krosa bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu.

Ruku na srce, reprezentativci Francuske nisu pokazali svoju najbolju partiju. Nisu ozbiljnije zapretili, dok je sa druge strane bilo nekoliko solidnih šansi pred golom Lorisa.

S obizorm na to da su svoj deo posla završili, reprezentativci Nemačke mirno će čekati svog protivnika u polufinalu, a to će biti bolji iz duela Brazila i Kolumbija.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratiti na sajtu "Srbija Danas".

FRANCUSKA: Loris, Debuši, Varan, Sako (Košćelni), Evra, Pogba, Matuidi, Kabaj (Remi), Valbuena (Žiru), Grizman, Benzema.

NEMAČKA: Nojer, Hevedes, Humels, Boateng, Lam, Kedira, Švajnštajger, Kros (Kramer), Ozil (Gece), Miler, Klose (Širle).

NEMAČKA JE U POLUFINALU ... KRAJ UTAKMICE

90. minut - Posle divnog duplog pasa Benzema je mogao da obezbedi svojoj reprezentaciji prod8užetke, ali je fantastični Manuel Nojer bio na visini zadatka.

81. minut - Širle je mogao da potvrdi plasman Nemačke u polufinale, kada je posle gužve u šesnaestercu iskoristio malo slobodnog prostora, ali je sjajni Loris odbranio.

73. minut - Pokušaj Matuidija ali Nojer odličan.

60. minut - Francuzi konstantno napadaju, težište igre je na polovini Nemačke, ali "panceri" uspešno odolevaju. S obzirom na to da trenutno imaju rezultat koji im odgovara ne razmišljaju o srljanju napred.

Očekivano, reprezentativci Francuske od prvog minuta nastavka susreta morali su da krenu otvorenije ka golu protivnika, dok su sa druge strane Nemci odlučili da svoju šansu vrebaju iz kontri i prekida.

Ne preterano dobar i atraktivan meč. Viđeno je svega nekoliko šansi, ali zbog ranog gola svakako zadovoljniji mogu biti Nemci.

34. minut - Krizman je pobegao po desnoj strani, poslao loptu do Benzeme ali su Humels i Nojer uspeli da spreče opasnost ispred svog gola.

27. minut - Kako vreme odmiče, reprezentativci Nemačke sve opasniji, ali odbrana Francuske odoleva.

Od pogotka igra se najviše na sredini terena bez pravih, ozbiljnijih šansi na obe strane. Ekipe uglavnom uspevaju da dođu do šesnaesterca protivnika, ali onda kao da ponestane ideja u završnici.

13. minut - 0:1 GOOLL - HUMELS - Toni Kros je sjajno iz slobodnog udarca poslao loptu u šesnaesterac, najviši u skoku je bio Humels koji šalje loptu pod prečku.

8. minut - Valbuena je proigrao Benzemu, koji se namestio i šutirao ali je lopta završila pred Nojerovog gola.

U uvodnim minutima susreta obe ekipe igraju izuzetno pažljivo svesne uloga koji je u igri. Nešto više se igra na polovini Francuza ali dobra odbrana odoleva svim iskušenjima.