109.9364

SP: Kontre i Šaćiri "ubili" Honduras - 3:0

25.06.2014. 22:05 14:42
Odlična partija švajcarske "lake konjice".

Odigrane su utakmice u Grupi E na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Reprezentacija Hondurasa pala je pred odličnom Švajcarskom. Ekipa koju vodi Otmar Hicfeld prepustila je posed lopte protivniku, oslanjajući se na brze kontre, kao što je to pre dve godine radio Bajern vođen Jupom Hajnkesom.

Drmićevi prodori po levom krilu pravili su dar-mar u povremeno prilično pometenim redovima srednjoameričke reprezentacije, dok je egzekucija pripala Đerdanu Šaćiriju. Mlado krilo Bajerna tri puta savladao je Valjadaresa i doneo Švajcarskoj plasman u drugi krug takmičenja, gde će igrati sa Argentinom.

Stadion: "Amazonija arena" u Manausu. Sudija: Nestor Pitana (Argentina).
Strelci: 0:1 Šaćiri (6.), 0:2 Šaćiri (31.) i 0:3 Šaćiri (71.).
HONDURAS: Valjadares, Bekeles, Ernandez, Figeroa, Huan Garsija, Oskar Garsija (Nahar), Klaros, Vilson Palasios, Espinoza (Čavez), Bengtson i  Kostli (Džeri Palasios).
ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Šar, Rodrigez, Behrami, Inler, Šaćiri (Džemaili), Džaka (Lang), Mehmedi i Drmić (Seferović).

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com

81. minut - Švajcarska je odmah uzvratila. Na nabačaj Langa, Mehmedi je šutirao sa manje od deset metara, ali se Valjadares odlično snašao.

80. minut - Najbolja prilika za Honduras otišla je u nepovrat. Centaršut sa leve strane preleteo je celu odbranu Švajcarske, Bengston je bio sam pred Benaljom, tukao je glavom, ali je čuvar mreže iz zemlje satova, sireva i čokolade izašao kao pobednik.

72. minut - Šaćirijev het-trik drugi je na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu (prvi je delo Tomasa Milera), a pedeseti u istoriji Mundijala.

71. minut - GOOOL!!! Treći put Šaćiri! Brz protivudar Švajcarske uobličio je Josip Drmić koji je nadmudrio Bekelesa na levom boku šesnaesterca Hondurasa i poslao loptu do Šaćirija. Momak rođen u Gnjilanu sa 14 metara pucao je u jednu stranu, dok je Valjadares otišao na drugu - 3:0.

68. minut - Honduras igra mnogo bolje nego u prvoj polovini. Centaršut sa leve strane prihvatio je Bengtson, spustio je loptu ka Džeriju Palasiosu, ali je gol Švajcarske i dalje netaknut.

61. minut - Džeri Palasio je tražio penal, smatrajući da ga je Đuru faulirao kada je izbio pred Benalja. Utisak je da je napadač Hondurasa prerano i prelako pao, mada ga je defanzivac Švajcarske povlačio rukom.

59. minut - Mala simultanka Hicfeldovih izabranika. Mehmedi je trzajem "iz kolena", kao nekad Ljubinko Drulović, uposlio Šaćirija koji se ušunjao pred gol Hondurasa, ali je Valjadares bio na mestu i sačuvao 0:2.

52. minut - Odlična šansa za Honduras. Bengtson je prevario Benalja, obišao ga i sa pet metara iskosa šutnuo loptu ka mreži, ali ju je skoro sa gol linije izbacio Rodrigez

48. minut - Vilson Palasios nabacio je loptu sa leve strane u srce kaznenog prostora Švajcarske. Bengtson se bacio da udari fudbal glavom, ali je promašio. Rezultat je ostao nepromenjen.

37. minut - Dubinsku loptu u šesnaestercu Hondurasa iz prve poluvolejom je šutnuo Džaka, ali je fudbal prohujao iznad prečke za dva metra.

32. minut - Samo Bajern iz Minhena ima četiri igrača koji su na jednoj utakmici na Mundijalu postigli više od jednog gola.

31. minut - GOOOL!!! Opet Šaćiri! Priotivnapad Švajcarske izveo je Drmić, dodao je loptu igraču Bajerna koji je ušao u šesnaesterac i udvostučio prednost svoje selekciji.

22. minut - Korner sa leve strane za Honduras. Bekeles je sa sedam, osam metara pucao iz okreta, ali je lopta otišla nekoliko metara pored stative gola Benalja.

14. minut - Švajcarska ne staje. Svako malo Hicfeldova ekipa nasrne ka golu Hondurašana.

7. minut - Još od Mundijala u Sjedinjenim Amerčikim Državama (1994.), selekcija Švajcarske nije postigla gol udarcem izvan kaznenog prostora. Šaćiri je to promenio.

6. minut - GOOOL!!! Kakav pogodak Đerdana Šačirija! Krilni igrač iz alpske konfederacije uzeo je loptu na 30, 35 metara od gola "kataraćosa", krenuo nekoliko koraka unapred i sa oko 25 metara poslao pravu bombu pod prečku Valjadaresa.

3. minut - Odlična prilika za Švajcarce. Brz prodor po levoj strani napravio je Drmić, uputio loptu po zemlji u peterac, a šutirao je Džaka. Valjadares odlično brani.