117.1627
109.3752

SP: Moćni Kolumbijci maksimalno do osmine finala!

24.06.2014. 22:00 14:43
Džekson Martinez postiže drugi gol za Kolumbiju u meču protiv Japana na meču SP u Brazilu / Izvor: Tanjug
Južnoamerikanci su do pobede stigli zahvaljujući maestralnom tandemu Martinez - Rodrigez koji je u drugom delu igre kombinovano postigao tri pogotka.

Reprezentacija Kolumbije savladala je selekciju Japana rezultatom 4:1 (1:1) u meču trećeg kola Grupe C na Svetskom prvenstvu u Brazilu i tako se kao prvoplasirana u grupi plasirala u osminu finala.

Kolumbijci su do prednsoti stigli u 18. minutu i to u periodu bolje igre japanskog tima. Ramosa je u jednoj kontri oborio Kono, a siguran izvođač bio je Kvadrado. Azijskom timu, kojem u ovom meču "igra" samo pobeda za eventualni plasman u nastavak takmičenja, zaigrala je ofanzivno i u nastavku, očigledno rešena da se ne preda bez borbe i stigne do izjednačenja, a možda i željene pobede.

Kvadrado postiže gol iz penala na meču Japan - Kolumbija na SP u Brazilu
Kvadrado postiže gol iz penala na meču Japan - Kolumbija na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

To se i dogodilo, i to baš u momentima kada se portugalski arbitar Pedro Pruensa spremao da ozdsvira kraj prvog dela, ali ga je preduhitrio Okazaki koji je iskoristio sjajan centaršut Honde i pogodio glavom za nadu Japanaca da u nastavku mogu i do pobede koja bi im možda obezbedila nastavak takmičenja i odvela na megdan Kostarikancima.

Džekson Martinez i Hames Rodrigez slave treći gol Kolumbije na meču protiv Japana na meču SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

U nastavku igre, Japanci su krenuli na sve ili ništa, dok su Kolumbijci pretili iz ubitačnih kontri u kojima je sjajno delovao tandem Džekson Martinez - Hames Rodrigez koji je bio zaslužan za čak tri pogotka u drugom delu. Martinez je najpre u 55. minutu doveo svoj tim u novo vođstvo, da bi u samoj završnici, kada su Japanci svim silama krenuli napred posle jednog kontranapada još jednom sjajno pogodio, da bi u samoj završnici i rezervista Rodrigez, koji je na poluvremenu ušao u igru, stavio tačku na ovaj meč i ubedljivu pobedu Kolumbije.

Hames Rodrigez postiže četvrti gol za Kolumbiju na meču protiv Japana na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

Kolumbijci će u osmini finala igrati sa Urugvajem, dok se u nokaut fazu, posle šokantne završnice u Fortalezi, plasirala Grčka koja je savladala Obalu Slonovače rezultatom 2:1, golom Samarasa iz penala u 93. minutu, pa će "Heleni" kao drugi u grupi igrati u eliminacionoj fazi sa prvoplasiranom ekipom iz Grupe D Kostarikom.

Grupa C: JAPAN - KOLUMBIJA 1:4 (1:1)

Stadion: Pantanal, Kuibaba.

Sudija: Pedro Pruensa (Portugal).

Strelci: Okazaki 45+1. - Kvadrado 18p, Martinez 55, 82, Rodrigez 90.

JAPAN: Kavašima, Nagatomo, Kono, Jošida, Učida, Hasebe, Aojama (Jamaguči 62), Honda, Kagava (Kijotake 85), Okazaki (Kakitani 69), Okubo. Selektor: Alberto Zakeroni.

KOLUMBIJA: Ospina (Mondragon 85), Armero, Alvarez, Valdes, Arias, Kvintero (Rodrigez 46), Guarin, Mehia, Kvadrado (Karbonero 46), Ramos, Martinez. Selektor: Hoze Pekerman.

Meč Japan - Kolumbija mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

94. minut - KRAJ!!! Pobeda Kolumbije od 4:1, a sa njima u osminu finala idu Grci, golom Samarasa u 93. minutu iz penala.

93. minut - Sjajna šansa za Kakitanija, ali Mondragon pravi divnu paradu.

U 93. minutu drugog susreta Samaras vodi Grčku u osminu finala golom iz sumnjivog penala!!!

90. minut - GOOOOOL!!! 1:4! Nova kontra Kolumbijaca, Rodrigez u prilici, na gotovo istovetan način rešava situaciju "1 na 1" protiv Jošide i "panenkom" pogađa preko Kavašime.

Farid Mondragon na meču Kolumbije i Japana na SP u Brazilu
Farid Mondragon na meču Kolumbije i Japana na SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

85. minut - Selektor Kolumbije Hoze Pekerman izvodi iz igre golmana Ospinu a uvodi Farida Mondragona koji time postaje najstariji fudbaler koji je nastupio na jednom Mundijalu sa 43 godine i tri dana!

Džekson Martinez postiže svoj drugi, a treći gol Kolumbije u meču protiv Japana na meču SP u Brazilu / Izvor: Tanjug

82. minut - GOOOOOL!!! 1:3! Upravo iz jedne od takvih kontri Martinez rešava pitanje pobednika. Sjajno je utrčao, prebacio loptu sa desne na levu nogu, čime je Učidu bacio u prazno, azatim levom nogom poslao loptu u gol.

Japanci su sada u potpunoj inicijativi, dok Kolumbijci deluju opasno iz kontranapada, koji  deluju opasnije od inicijalnih napada protivnika.

Tokom 74. minuta ovog susreta Obala Slonovače je stigla do izjednačenja u susretu sa Grčkom preko Bonija - 1:1. Japan sada mora da postigne tri gola kako bi se plasirao dalje.

72. minut - Dva puta su priliku imali Kolumbijci, dva šuta, Hames Rodrigez pa Džekson Martinez, ali oba udarca su izblokirana.

66. minut - Još jedna prilika za Japance, ali Okubo centaršut Učide prebacuje preko gola sa samo šest metara.

64. minut - Novi slobodan udarac za Hondu,  odličan šut iz velike daljine, ali Ospina brani.

59. minut - Dobar napad Japanaca po levoj strani, Nagatomo centrira za Okuba, a ovome sa glave u odsudnom momentu loptu "skida" Ospina.

Džekson Martinez postiže drugi gol za Kolumbiju u meču protiv Japana na meču SP u Brazilu. / Izvor: Tanjug

55. minut - GOOOOOL!!! 1:2! Džekson Martinez koristi odlično gurnutu loptu u prazno Hamesa Rodrigeza i nekoliko metara unutar kaznenog prostora šutira snažno u donji levi ugao Kavašiminog gola za novo vođstvo.

54. minut - Karbonero šutira, ali preko gola.

Pomalo iznenađujuće, ali Kolumbijci kreću nešto odlučnije u nastavku. uU nekoliko navrata bili su blizu da ugroze gol Kavašime, ipak nema ozbiljnih šansi.

Šinđi Okazaki pogađa gol u nadoknadnom vremenu na meču Japan - Kolumbija na Mundijalu u Brazilu / Izvor: Tanjug

45+1. minut - GOOOOOL!!! 1:1! U poslednjim sekundama nadoknade Japanci izjednačuju rezultat. Okazaki je iskoristio sjajan centaršut Honde i pogodio glavom. Istog momenta Pruensa je označio kraj prvog dela.

U 43. minutu drugog meča Grupe C Grčka je stigla do vođstva golom Samarisa.

36. minut - Učida je odlično prošao po desnoj strani, lepo i centrirao, a Okubo "uhvatio" sjajne makazice, ali nedovoljno precizno. Ostaje 0:1.

33. minut - Novi slobodan udarac za Hondu, ovog puta sa leve strane, mnogo bolje je šutirao, ali lopta odlazi tik pored leve stative Ospininog gola.

26. minut - Kagava se sjajno oslobodio Alvareza, šutirao snažno sa ivice kaznenog prostora, ali je Ospina pribran i izbacuje u korner.

24. minut - Kvadrado daje sjajnu loptu uprazno za Džeksona Martineza, koji je oboren, ali čini se da je u pitanju bila borba za loptu, pa ovog puta nema penala.

23. minut - Slobodan udarac sa nekih 25 metara, sa desne strane, Honda uzima loptu, ali šutira nedovoljno dobro i pogađa živi zid.

18. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Penal za Kolumbiju! Iznenadni kontranapad u periodu dominacije Japanaca. Kono je nepotrebno oborio Ramosa u šesnaestercu, a Pruensa pokazao na belu tačku. Kvadrado je uzeo loptu i sigurno pogodio po sredini gola - 1:0!

Kono obara Ramosa u meču trećeg kola SP u Brazilu između Japana i Kolumbije
Kono obara Ramosa u meču trećeg kola SP u Brazilu između Japana i Kolumbije / Izvor: Tanjug

Japanci su rešili da na ovom meču stignu do pobede kojom imaju makar nekakve šanse da se plasiraju dalje. Iako ne zavisi sve od njih, lopta je uglavnom pred golom Kolumbije.

9. minut - Prvi ozbiljniji napad imaju Japanci. Okubo se prošestao kaznenim prostorom posle dugog pasa Hasebea, okrenuo jednog kolumbijskog defanzivca, ali slabo šutirao, pa lopta nije ni stigla do gola Ospine.