SP: Kujpers umanjio pobedu Francuske! (VIDEO)

20.06.2014. 23:17
Karim Benzema
Karim Benzema / Izvor: Beta/AP
Četa Didijea Dešampa nastavila je sa sjajnim partijama u Brazilu.

Holanđanin Born Kujpers odsvirao je kraj utakmice i tako uskratio šansu Karima Benzeme da postane najbolji strelac Svetskog prvenstva. Napadač Real Madrida postigao je ukupno tri pogotka na šampionatu i na ovom meču imao dve asistencije.

Igrao se 94. minut kada je po desnoj strani prošao Matiudi, koji je asistirao Benzemi, a ovaj je poslao iza leđa Dijega Benalja. Ipak, gol nije priznat jer je Kujpers već dao znak za kraj utakmice, ali se zbog ogromne buke na "Fonte Novi" ništa nije čulo. Rezultat je ostao 5:2, a ovom pobedom Francuska je obezbedila plasman u narednu rundu takmičenja.

Treba istaći i brutalan start Olivijea Žirua nad Stiv von Bergenom, za koji nije dobio žuti karton, a Otmar Hicfeld je morao da izvrši prinudnu izmenu već u devetom minutu susreta.