SP: Roben i Van Persi osramotili svetske i evropske prvake

13.06.2014. 20:30 14:46
Spanija Holandija
Spanija Holandija / Izvor: Beta/AP
Raspoloženi Van Persi i Roben predvodili su "lale"do ubedljive pobede nad selekcijom Španije.

Debakl svetskog i evrospkog prvaka u prvoj utakmici na Svetskom šampionatu u Brazilu. Hrabra, podmlađena selekcija Holandije, napravila je svojevrsno iznenađenje i "Crvenoj furiji" sa kamatom vratila za poraz u finalu 2010. godine.

Istina, Del Boskeovi izabranici prvi su poveli, doduše pogotkom Alonsa sa bele tačke. Tada su svi pomislili da će Španci "glatko" dobiti prvu utakmicu na prvenstvu ali onda je usledio šok u režiji Van Persija i Robena. Terenom je zagospodarila reprezentacija Holandije. Gol za izjednačenje u finišu prvog poluvremena, nikako nije nagovešatavo ono što se kasnije dešavalo. Na terenu je postojala samo jedna ekipa. Ređale su se greške Španaca i odlični potezi i golovi Holanđana za konačnih, neverovatnih 5:1.

Blind je bio raspoložen za asistenije koje su iskusni Roben, Van Persi i De Fraj pretvarali u golove.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite uživo na Srbija Danas.

ŠPANIJA: Kasiljas, Aspilikueta, Ramos, Pike, Alba, Buskets, Alonso (Pedro), Ćavi, Inijesta, Silva (Fabregas), Kosta (Tores).

HOLANDIJA: Silesen, Vlar, De Fraj (veltman), Martins Indi, Blind, De Jong, Janmat, De Guzman (Vilnajdum), Van Persi (Lens), Snajder, Roben.

Poslednji sudijski zvižduk, bio je jasan znak da slavlje Holandije i tuga Španije može da počne.

Holanđani se trenutno poigravaju sa ekipom koja je prethodnih godina dominirala svetom. Neprepoznatljivost i konfuziju Španije koriste na najbolji mogući način.

79. minut - 1:5 GOOLL - Fenomenalac kontranapad posle koga se Roben poigrao sa odbranom španije i Kasiljasom i poslao loptu u mrežu.

72. minut - 1:4 GOOLL - Osveta sa kamatom, samo takvom. Nezapamćenu grešku Kasiljasa znalački je iskoristio Van Persi i povećao prednost Holandije.

68. minut - David Silva ubacio je loptu u mrežu, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Španija Holandija
Španija Holandija / Izvor: Beta/AP

Holanđanima je uspelo ono što mnogima u poslednje vreme nije. Iker Kasiljas savladan je posle 477. minuta.

65. minut - 1:3 GOOLL - Užasna procena Kasiljasa. Posle prekida De Fraj sa svega pet metara šalje loptu u mrežu, dok sa druge strane Van Persi pomaže tako što u skoku blokira Kasiljasa.

59. minut - Halnađani nastavljaju sa dobrim napadima. Posle šuta Van Persija, prečka je saveznik "Furije".

53. minut - 1:2 GOOLL - Najzad Roben uspeva da savlada Kasiljasa. posle izvandredne asistencije Blinda, odličan prijem, prevarena odbrana i laka egzekucija.

Početak drugog poluvremena obeležila je jaka kiša. Videćemo kome će više odgovarati nakvašeni teren.

44. minut - 1:1 GOOLL - Perfektan pas u prostor Blinda  i još bolja reakcija Van Persija koji udarcem glavom matira Kasiljasa i poravnava rezultat.

Van Persi
Van Persi / Izvor: Tanjug

43. minut - Neverovatan promašaj Silve! Inijesta je poslao idealan pas do Silve koji je imao dovoljno vremena da se namesti što je znalački iskoristio Silesen i dobro intervenisao.

Primljeni pogodak nije obeshrabrio Holanđane, koji su odlučnije krenuli ka golu Kasiljasa, ali ipak nisu uspeli da ozbiljnije zaprete.

27. minut - 1:0 GOOLL - Oštar udarac za vođstvo Španije. Penal je rutinski izveo Ćabi Alonso.

Ćabi Alonso
Ćabi Alonso / Izvor: Tanjug

26. minut - Posle prekršaja De Fraja nad Kostom, sudija pokazuje na belu tačku.

18. minut - Holanđani su uspeli da naprave ravnotežu kada je posed lopte u pitanju. Istina dosta pasova "narandžastih" ide u nazad. Borba se vodi na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.

Vesli Snajder na ovom meču beleži svoj 100 nastup za nacionalnu selekciju.

11. minut - Prva šansa i za Španiju. Inijesta se lepo namestio i snažno šutirao sa dvadesetak metara ali je lotpa završila preko gola.

8. minut - Prva šansa za Holandiju. Snajder je umakao čuvarima, ušao u srce šesnaesterca, šutirao ali je Kasiljas bio na mestu.

5. minut - Očekivan početak. Posed lopte na strani Španije ali za ovo vreme ništa konkretno nisu uradili.

Kada se pogleda postavka na terenu jasno je uočljivo da poslednja linija Holandije stoji jako visoko.