SPORT IZ MINUTA U MINUT: Klose za radost Lacija

03.11.2014. 08:36 23:01
Fudbaleri Lacija
Fudbaleri Lacija / Izvor: MN Press
Rimljani bolji od Kaljarija rezultatom 4:2. *Eibar preskočio Rajo Valjekano. *Srpski i kanadski teniser dobili su protivnike na završnom turniru.

22:55 – Primera: Eibar slavio u predgrađu Madrida

Eibar je savladao u gostima Rajo Valjekano rezultatom 3:2 (0:1) u  poslednjem meču 10. kola Primere. Pogotke za Eibar postigli su Araubarena u 37. iz penala i 86. minutu, kao i Pjovakari u 49. minutu. Oba gola za Rajo dao je Baptistao u 67 i 68. minutu.

Eibar je izbio na devetu poziciju sa 13 bodova, Rajo Valjekano je na desetom mestu sa 11 bodova.

22:49 – Serija A: Klose za radost Lacija

Ćezena i Verona podelili su bodove rezultatom 1:1 (1:0) u 10. kolu Serije A. Domaćin je poveo golom Defrela u 22. minutu, a izjednačio je Taleb u 77. minutu.

Lacio je savladao Kaljari rezultatom 4:2 (3:0). Klub iz Rima imao je tri gola prednosti (Mauri 7, Klose 25, 26, Ederson 90.), a Kaljari je ublažio poraz pogocima Brafhejda u 48 i Galvaoa u 84. minutu.

Reprezentativac Srbije Filip Đorđević u 62. minutu zamenio je u redovima „nebesko-plavih“ dvostrukog strelca Klosea.

20:00 - Ziki i Nestor u Grupi B u Londonu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner u dublu Danijel Nestor smešteni su u B grupu Masters Kupa u Londonu.

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Danijel Nestor takmičiće se u Grupi B Masters kupa u Londonu, odlučeno je žrebom. Njima će društvo praviti parovi Dodig/Melo, Beneto/Rožer-Vaselin i Granoljers/Lopes.

U Grupi A nalaze se braća Brajan, Peja/Soarez, Rojer/Tekau i Kubot/Linšted. Završni turnir biće održan od 9-16. novembra u „O2 areni“.

17:44 - Krajinović eliminisan na startu čelendžera u Bratislavi

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je već na startu čelendžer turnira u Bratislavi, koji se igra za nagradni fond od 85.000 evra. Krajinovića je u prvom kolu pobedio Džimi Vang iz Kineskog Tajpeha ubedljivo u dva seta - 6:1, 6:2.

15:37 - Amerikanci zabranjuju dronove u blizini stadiona

Američka Savezna uprava za avijaciju (FAA) zabranila je letove dronova i sličnih bespilotnih letelica u blizini stadiona i najavila jednogodišnju kaznu zatvora za sve koji budu kršili zakon.

FAA je ovu odluku donela iz straha da bi dron mogao da se sruši u publiku tokom utakmice. Zabrana se odnosi na oko 150 stadiona u SAD koji mogu da prime minimalno 30.000 gledalaca.

Ove bespilotne letelice došle su u centar pažnje javnosti prošlog meseca kada se na fudbalskoj utakmici između Srbije i Albanije, iznad terena, pojavio dron sa zastavom takozvane Velike Albanije, nakon čega su usledili incidenti.

12:30 - Novi ugovor za Anćelotija!

Trener madridskog Reala Karlo Anćeloti uskoro će produžiti ugovor sa aktuelnim šampionom Evrope, prenosi španski list As. Italijanskom stručnjaku ugovor ističe na leto 2016. godine, ali čelnici kraljevskog kluba žela da se saradnja produži za još jednu ili dve sezone.

- Prošlo je godinu i po dana od mog dolaska u Madrid i veoma sam srećan. Želeo bih da obnovimo saradnju i da završim karijeru ovde - rekao je nedavno Anćeloti.

10:45 – Dejvid Mojes se seli u Primeru?

Nekadašnji dugogodišnji trener Evertona i čovek kojeg navijači Mančester junajteda žele da zaborave, Dejvid Mojes mogao bi posao da pronađe u Španiji.

Ako je verovati ostrvskim medijima za njega se interesuje Sosijedad, pošto je njihov dosadašnji trener Arasate podneo ostavku posle poraza od Malage (0:1). Mojes je trenutno u Kataru i tamo razmatra ponudu tima koji se trenutno nalazi na pretposlednjem mestu Primere.

09:02 – Voznijacki istrčala maraton i prikupila 81.000 dolara

Karolina Voznijacki
Karolina Voznijacki / Izvor: Beta/AP

Danska teniserka Karolina Voznijacki, nekada prva na WTA listi sada osma na svetu, istrčala je prvi maraton u životu.

Ona se na ovaj korak odlučila iz humanitarnih razloga. U najvećem izazovu u karijeru, ona je njujorški maraton završila za tri sata, 26 minuta i 33 sekunde prikupivši malo više od 81.000 dolara.

- Nikada nisam pokušala ništa ovako teško. Ovo je najteži fizički test koji sam imala u životu“, rekla je Voznijacki dodavši:

-U jednom trenutku sam čak rekla sebi da više neću trčati nijedan maraton.

08:29 - Miloš Milisavljević draftovan u NBDL ligi

Miloš Milisavljević
Miloš Milisavljević / Izvor: Foto: MN Press

Plej subotičkog Spartaka i momak kojem je Sale Đorđević dao šansu da se nađe među najboljim košarkašima Srbije igraće u Americi. Miloš Milosavljević je do maja ove godine igrao u Drugoj ligi, a sada će biti korak iza NBA. Miloš je sa šeste pozicije draftovan od strane uprave tima iz Ostina, ali je brzo prebačen u Santa Kruz Voriorse, filijalu Golden stejta.

08:11 - Melo prebacio 20.000 poena, Kingsi slavili u LA nad Klipersima

Košarkaši Majamija, vicešampiona NBA lige „teraju“ odlično i posle tri utakmice imaju tri pobede. Poslednji su na jugu Floride pali Kanađani iz Toronta. Međutim, šou je ukrao Karmelo Entoni, koji je protiv Šarlota ubacio 20.000-ti poen postavši šesti najmlađi NBA igrač koji je prešao ovu cifru. Usput, 83 sekunde pre kraja meča s Hornetsima Melo je dao koš za pobedu (96:93).

Kingsi su zahvaljujući tandemu Gej-Kazins, ali i povredi Krisa Pola slavili nad Klipersima – 98:92. Kazins je uz 34 poena imao i 17 skokova, dok je Rudi Gej dodao 25. Kris Pol je deo meča proveo u svlačionici, a iako s dodatnom bandažom na zglobu uspeo je da zabeleži 16 poena i 11 asistencija.

Konačno, Klej Tompson još jednom pokaza da je veoma bitan deo „jedinice“ Ratnika. On je u pobedi nad Portlandom, u Mejnu, dao 29 poena. Stef Kari je upisao osam manje. U redovima Voriorsa nije bilo Nemanje Nedovića, dok je Ognjen Kuzmić ceo meč presedeo na klupi.