SRBI BAŠ "LOŠI" DOMAĆINI: Rusi su opet izgubili

09.04.2016. 21:26
Nemanja Zelenović
Nemanja Zelenović / Izvor: MN Press
U petak "orlovi" u Beogradu pobedili sa 28:23.

Rukometaši Srbije ponovo su pobedili Rusiju, u prijateljskom meču. Posle trijumfa u petak, u Beogradu (28:23), "orlovi" selektora Dejana Perića su slavili i u Novom Sadu. Ovog puta, rezultat je bio 27:25. Igralo se u dvorani "Slana bara" u "Srpskoj Atini", a "tačku na i" stavio je Nemanja Zelenović golom desetak sekundi pre kraja.

Za razliku od prvog meča na beogradskoj Banjici, reprezentacija Dmitrija Torgovanova mnogo bolje je otvorila meč u Novom Sadu. Odlični Pavlenko na golu zadavao je dosta problema srpskim reprezentativcima i vodio svoj tim do uvodnih 5:2 u 12. minutu. Bolji period igre stigao je sa golovima Nemanje Ilića, pa je tako tri minuta pre odlaska na odmor na semaforu pisalo 11:11.

BEOGRAD domaćin Evropskih univerzitetskih igara 2020. godine

Rusi su bolje otvorili drugo poluvreme, raspucao se Igor Soroka,što je za ishod mao tajm-aut srpske klupe pri rezultatu 17:20 u 42. minutu. Promenu u igri orlova doneo je srednji bek Luka Mitrović serijom golova i lucidnim asistencijama, koje su uvele meč u neizvesnu završnicu. Na prvo vođstvo Srbije čekalo do 54. minuta, kada je Filip Marjanović postigao gol za 24:23. Levo krilo novosadske Vojvodine je još jednom bilo efikasno kada je to bilo najpotrebnije za 26:24 na 70 sekundi pre kraja.

Podsetimo, u junu naš nacionalni tim igraće dvomeč baraža za Svetsko prvenstvo u Francuskoj, protiv Mađarske.

Poznat Noletov put do titule u Monte Karlu, težak žreb za Viktora

SRBIJA - RUSIJA 27:25 (12:13)

SC: "Slana Bara" Novi Sad

Gledalaca: 2.000

SRBIJA: Arsić dve odbrane, Vejin, Šešum 1, Marjanović 1, Đukić 1, Ivanišević šest odbrana, sedmerac, Nenadić 3(1), Cupara, Bošković, Ilić 8(2), Rnić 2, Beljanski, Mitrović 4, Zelenović 2, Sretenović, Marsenić 3, Orbović, Mladenović

RUSIJA: Voronjin 1, Arčibasov, Kiseljev 1, Šiškarev 5, Kornev, Pavlenko 12 odbrana, Kotov, Bogdanov 5, Kalaraš 1, Karlov 1, Ostaščenko 1, Nasrivo, Vasilev 1, Soroka 6(3), Kirev, Žitnikov 3