EP U21: Srbi se oprostili od Češke, Brazil ostao neostvaren san

23.06.2015. 22:37
Reprezentativac Srbije Miloš Jojić
Reprezentativac Srbije Miloš Jojić / Izvor: Beta/AP
Mlada reprezentacija Srbije takmičenje na Evropskom prvenstu u Češkoj završila kao poslednja u grupi A.

Zbogom Evropsko prvenstvo, zbogom nado za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru. U poslednjoj utakmici grupe A na Evropskom prvenstvu u Češkoj, mlada reprezentacija Srbije izgubila je od Danaca, a rezultat je bio 2:0. Samim tim "orlići" su zauzeli poslednje mesto sa samo jednim bodom, iza Danske (šest bodova), Nemačke (pet bodova) i Češke (četiri boda). Danci i Nemci su izborili plasman među četiri najbolja tima, dok će Česi imati priliku da kroz baraž izbore plasman na Igre u Brazilu. Nemci i Česi su odigrali nerešeno - 1:1

Ekipa koju je predvodio selektor Mladen Dodić imala je nekoliko odličnih prilika, ali ih nije iskoristila. Na drugoj strani, reprezentacija sa severa Evrope bila je efikasna kada je bilo potrebno, dovoljno za prvo mesto i plasman u polufinale.

U 21. minutu, Danci su došli do prednosti. Posle prodora sa leve strane Rize Durmisija lopta je preletela Jusufa Polsena, ali ju je na pet metara dočekao Rasmus Falk i poslao iza leđa Marka Dmitrovića. U nastavku meča u Pragu, Miloš Jojić je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Danske Busk odlično intervenisao. Samo dva minuta kasnije, u 31. minutu, Filip Đuričić je sa desne strane, sa pet metara šutirao tik pored stative. Tada su Danci imali sreće jer je Busk već bio savladan.

Već na početku drugog poluvremena, u 47. minutu, novi "hladan tuš" za Srbiju. Posle centaršuta sa leve strane, lopta je došla do  Viktora Fišera koji je sa nekoliko metara poslao loptu iza leđa Dmitrovića. Doduše, nije mu bilo teško, pošto su "orlići" zakazali u defanzivnim zadacima. Dobru priliku, pre izlaska sa terena (u 66. minutu) nije iskoristio Miloš Jojić. Treba međutim reći da su i Danci imali dobre prilike, ali je Dmitrović dobro reagovao.

Na ovom šampionatu, "orlići" su odigrali nerešeno sa Nemačkom (1:1) i izgubili od Češke (4:0). Podsetimo, očekivanja su bila velika s obzirom da su se na završni turnir kvalifikovali posle pobeda u baražu nad dvostrukim šampionima, Špancima.