117.1661
109.9635

"Bomba" Kolarova za remi protiv Francuske

07.09.2014. 20:33 22:55
Aleksandar Kolarov slavi pogodak na prijateljskom meču Srbija - Francuska u Beogradu / Izvor: MN Press
"Orlovi" su u poslednjoj proveri pred start kvalifikacija za EURO 2016 na stadionu Partizana odigrali nerešeno protiv selekcije koja će biti domaćin narednog kontinentalnog šampionata.

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno protiv selekcije Francuske rezultatom 1:1 (0:1) u prijateljskom meču igranom na stadionu Partizana.

U prvom meču novog selektora Dika Advokata na klupi reprezentacije Srbije, "orlovi" su odigrali slabo prvo i sasvim solidno drugo poluvreme protiv selekcije koja je na minulom Svetskom prvenstvu u Brazilu igrala četvrtfinale u kojem je poražena od potonjeg šampiona Nemačke.

Francuzi su pokazali da su velika ekipa, pošto su većim delom meča kontrolisali igru i rezultat. Gosti su poveli pogotkom Pola Pogbe u 13. minutu posle slabe reakcije naše odbrane i spretnosti fudbalera Juvantusa. taj gol kao da je šokirao našu ekipu koja je provela ostatak prvog dela u pokušajima da stvore ozbiljniju šansu, koje ipak nije bilo.

Fudbaleri Srbije uoči starta prijateljskog meča protiv Francuske u Beogradu
Fudbaleri Srbije uoči starta prijateljskog meča protiv Francuske u Beogradu / Izvor: MN Press

Međutim, u nastavku značajno bolja partija naših fudbalera. Videla se velika želja, ali nije bilo prave akcije našeg tima i stopostotnih šansi, već su "orlovi" uglavnom pokušavali udarcima iz daljine, pre svih Aleksandra Kolarova. Francuski reprezentativci nisu iskoristili nekoliko zrelih šansi u preiodu od 56. do 60. minutu, ali je izvanredan na golu Srbije bio Vladimir Stojković.

Što nisu uspeli Francuzi, jesu naši fudbaleri koji su deset minuta pre kraja stigli do izjednačenja. Ivanović je kratko izveo slobodan udarac za Kolarova koji "bombom" sa 25 metara pogađa gol Ljorisa za veliku radost i veliki rezultat našeg tima protiv selekcije koja će biti domaćin narednog kontinentalnog šampionata.

Pol Pogba slavi pogodak na prijateljskom meču Srbija - Francuska u Beogradu
Pol Pogba slavi pogodak na prijateljskom meču Srbija - Francuska u Beogradu / Izvor: Beta/AP

Konačan utisak pred start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine je da svakako ima prostora za napredak, ali ovaj rezultat daje nadu našem timu da može da ode na EURO prvi put posle 16 godina i šampionata u Belgiji i Holandiji.

Naša reprezentacija kvalifikacije počinje 11. oktobra utakmicom protiv Jermenije u gostima, dok se tri dana kasnije u Beogradu sastaje sa Albanijom.

SRBIJA - FRANCUSKA 1:1 (0:1)

Stadion:
Partizana u Beogradu

Sudija: Volfgang Štark (Nemačka)

Strelci: Kolarov 80. - Pogba 13.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Nastasić, Mitrović, Kolarov, Gudelj (Kuzmanović 61), Matić, Tošić, Tadić (Đuričić 61), Marković (Ljajić 86), Đorđević (Mitrović 75). Selektor: Dik Advokat.

FRANCUSKA: Ljoris, Sanja, Varan, Matje, Dinj, Šnejderlin, Sisoko (Valbuena 82), Pogba (Matuidi 74), Kabaj, Kabela (Lakazet 62), Remi (Benzema 60). Selektor: Didije Dešam.

Meč Srbija - Francuska mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ SUSRETA!!!

88. minut - Kakva šansa za Srbiju! Posle kornera sa leve strane, Ivanović šutira glavom sa sedam metara, ali je Ljoris ovog puta izvanredan, odbija loptu rukama do stative, a zatim i nogom u stranu i time otklanja opasnost.

Osokoljeni izjednačenjem, naši fudbaleri pokušavaju da stignu do potpunog preokreta.

Fudbaleri Srbije slave pogodak Aleksandra Kolarova na prijateljskom meču protiv Francuske u Beogradu / Izvor: MN Press

80. minut - GOOOOOL!!! 1:1! Kakav gol Kolarova! Bek srpskog tima raspalio je po lopti posle kratkog dodavanja Ivanovića iz slobodnog udarca. Bomba Kolarova sa nekih 25 metara pogodila je levu stranu gola Uga Ljorisa.

75. minut - Aleksandar Mitrović menja Đorđevića.

74. minut - Strelac jedinog pogotka u dosadašnjem delu igre Pol Pogba izlazi iz igre ispraćen aplauzima beogradske publike, a menja ga Matuidi.

Matić i Pogba u duelu na prijateljskom meču između Srbije i Francuske u beogradu / Izvor: MN Press

67. minut - Kolarov odlično šutira iz slobodnog udarca, ali Ljoris lepom paradom odbija u korner.

63. minut - Dobar napad našeg tima, Marković je ušao u kazneni prostor po levoj strani, vratio nazad za Kolarova koji sa ivice šesnaesterca šutira snažno, ali je Ljoris nekako savladao tu loptu.

Serija izmena, po vde na obe strane. U igri su Benzema, Kuzmanović, Đuričić i Lakazet.

59. minut - Još jedna prilika za Francuze, Kabela odlično beži našim defanzivcima, ali je šut iskosa sa leve strane ponovo odbranio Stojković.

57. minut - Nova prilika za "trikolore". Pogba je snažno šutirao iz daljine, ali je Stojković odbio loptu, da bi potom i Remi pokušao, ali naš golman je ponovo odličan.

Tošić i Kabela u duelu na prijateljskom meču između Srbije i Francuske u beogradu / Izvor: MN Press

56. minut - Odličan napad Francuza, Kabela je ušao u kazneni protor po desnoj strani, uputio po zemlji dodavanje Remiju na peterac, ali je Ivanović dovoljno zasmetao napadaču Francuske.

52. minut - Neverovatno je kako su Francuzi zaspali u odbrani. Centaršut sa desne strane Đorđević pored Varana sa peterca ostavlja Ivanoviću, ali defanzivac Francuske stiže da izađe našem štoperu u šut i odbije u korner.

48. minut - Dobra akcija našeg tima kroz sredinu, Marković je prosledio loptu Kolarovu koji snažno šutira i pogađa mrežu Ljorisa, ali je igra zaustavljena zbog ofsajd pozicije u kojoj se prethodno našao fudbaler Liverpula Lazar Marković. Opravdano.

46. minut - Remi se odlično snašao pored dvojice naših defanzivaca, mada je možda napravio i faul, ali je uspeo da doda do Kabele koji odlično šutira, ali Stojković izvenredno interveniše i izbacuje u korner.

Loik Remi na prijateljskom meču Srbija - Francuska u Beogradu
Loik Remi na prijateljskom meču Srbija - Francuska u Beogradu / Izvor: MN Press

45+1. minut - KRAJ PRVOG DELA! Francuzi su lako stigli do vođstva i tu prednost sigurno čuvali do odmora. Naš tim pokušavao je da stvori pravu šansu, ali nje nije bilo u prvom periodu. Nadamo se da će nastavak doneti bolju igru i golove.

45. minut - Korner za reprezentaciju Srbije sa desne strane, lopta je odbijena na ivicu šesnaesterca gde ju je prihvatio a potom solidno šutirao Tadić, ali lopta odlazi pored gola. Solidna prilika, poslednja u prvom periodu.

41. minut - Slobodan udarac sa leve strane, Tošić ga je izveo, pogodio Ivanovića u glavu, a ovaj loptoim zadrmao prečku, ali je Štark prekinuo igru zbog faula našeg kapitena nad Matjeom.

Period mirnije igre, bez pravih prilika. lopta je uglavnom na sredini terena, u pokušajima da se organizuje napad kojim bi moglo da se pripreti jednom ili drugom golmanu.

24. minut - Prva prava prilika! Kombinovali su Tadić i Tošić, fudbaler CSKA odlično je ušao u sredinu i sa ivice šesnaesterca šutirao levom nogom metar ili dva pored gola.

22. minut - Prvi put prete naši fudbaleri, ali udarac Mitrovića glavom posle kornera je bio prelak posao za Ljorisa.

Naši fudbaleri pokušavaju da se konsoliduju, ali nema ozbiljne akcije kojom bi pripretili Ljorisu.

Fudbaleri Francuske slave pogodak Pola Pogbe na prijateljskom meču protiv Srbije u Beogradu / Izvor: Beta/AP

13. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Pogba pogađa posle kornera. Centaršut niko nije uspeo da zakači, lopta je prošla kroz naš peterac i stigla do usamljenog Pogbe koji lagano pogađa.

9. minut - Solidna prilika za Francuze, ali je Remi šutirao iskosa sa 12 metara pored desne stative.

5. minut - Posle kornera za Francuze, lopšta dolazi na ivicu kaznenog prostora odakle Matje snažno šutira, ali pored gola Vladimira Stojkovića.

Reprezentativci Srbije već na startu pokazali su da su raspoloženi za igru. Nekoliko napada na samom startu, ali bez prave pretnje.