SRL: Zvezda bolja u derbiju

21.04.2014. 20:20
Rukometaš Crvene zvezde
Rukometaši crveno-belih ostvarili 29. pobedu nad Partizanom u večitom derbiju.

U derbi meču 3. kola Superlige Crvena zvezda je savladala Partizan sa 27:21. Zvezda je od starta meča krenula ofanzivno i postepeno povećavala svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila plus četiri.

U tim trenucima trener Partizana Aleksandar Brković je pokušao da prekine seriju domaćina tajm-autom. Mihajlo Radovanović prekinuo je seriju rivala „žabicom“ i smanjio na 11:8. Partizan je na golu smenjivao čuvare mreže, međutim bez uspeha. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 15:11.

Zasluženo vođstvo Zvezde koja je delovala organizovanije i odlučnije u prvih 30. minuta meča.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom ritmu za rukometaše Crvene zvezde. Prve čarke viđene su u 33. minutu posle nesportskog poteza beka gostiju koji je laktom zakačio odbrambenog igrača Zvezde. Domaćin je u 36. minutu imao čak tri isključenja ali je uspeo da postigne pogodak. Do kraja je Partizan uspeo da stigne do minus dva, ali veoma raspoloženi golman Zvezde lako je zaustavio sve udarce protivnika. Kajganić je postavio konačan rezultat 27:21 deset sekundi pre kraja.

Najbolji strelac utakmice bio je Stefan Alčaković sa osam pogodaka, dok je Božo Anđelić šest puta zatresao mrežu protivnika.

Najefikasniji u Partizanu bio je Božidar Markićević sa šest pogodaka.

Ovo je bila 29. pobeda Zvezde u 74. večitom derbiju.