SUPERLIGA: Božinov i Mihajlović "samleli" Radnik (VIDEO)

03.05.2016. 19:05
Valeri Božinov
Valeri Božinov / Izvor: MN Press
"Parni valjak" se približio na dva boda Čukaričkom.

Fudbaleri Partizana se u Beograd iz Surdulice vraćaju sa tri boda. Ekipa Ivana Tomića je protiv Radnika slavila sa 4:0, a jedan od heroja utakmice je Valeri Božinov. Bugarin je dva puta savladao Borivoja Ristića, a u drugom poluvremenu je bio i asistent (takođe dvostrukom strelcu) Nemanji Mihajloviću, dovoljno za nova tri boda. Bugarin je sada postigao 18 golova, i drugi je na listi strelaca u Superligi. Ispred njega je samo napadač Crvene zvezde, Ugo Vijeira sa 20 pogodaka.

Ovim trijumfom, crno-beli su se približili drugoplasiranom Čukaričkom samo na dva boda. Podsetimo, Crvena zvezda je tokom dana i matematički osvojila tutulu (više pročitajte OVDE) u Superligi Srbije.

PARTIZAN VODI: Neka Božinov spremi 1.000 EVRA (VIDEO)

Crno-beli su od početka nametnuli ritam i tokom prvog poluvremena imali nekoliko izglednih prilika. Gosti su dva puta tražili penal (posle centriranja Mihajlovića i padanja Vulićevića), ali sudija Petar Piper nije dosudio nasjtrožu kaznu. Tek u završnici prvih 45 minuta, Božinov je "načeo" domaćina i trasirao put ka pobedi. U nastavku meča i Radnik je imao prilike, ali mu je presudio Nemanja Mihajlović, "motor" ove ekipe. Pogodak novajlije (intervju sa njim pročitajte OVDE), u 58. minutu definitivno je rešio pitanje pobednika.

Na drugoj strani, Radnik se opredelio za kontranapade, kako je i očekivao strateg Partizana Ivan Tomić. Međutim, to nije dalo rezultate, a treba reći da je domaćin bio najbliži postizanju gola, kada je Lazar Arsić pogodio stativu gola Bojana Šaranova.

U sredu, u Inđiji, Partizan će odigrati humanitarnu utakmicu, sa ekipom Železničara, dok je za subotu zakazan duel u Superligi, protiv Voždovca.

U NASTAVKU TEKSTA MOŽETE I DA PROČITATE KAKO JE BILO IZ MINUTA U MINUT.

Fudbaleri Radnika dočekuju Partizan u utakmici plej-ofa Superlige Srbije. Duel koji se igra u Surdulici biće treći međuosbni, s tim da Radnik nema nijedan trijumf. Jednom je poražen, a jednom je bilo nerešeno. Uoči početka meča, znaju se i početni sastavi.

Šef stručnog štaba Radnika Miloš Veselinović odredio je sledeće startere: Ristić, Milovanović, Vuković, Stojanović Filip, Arsić, Stojanović Slaviša, Gojković, Putinčanin, Deletić, Marković, Ovusu.

Na drugoj strani, Ivan Tomić se opredelio za sledećih 11: Šaranov, Vulićević, Jovanović, Stevanović, Bogosavac, Everton, Brašanac, Ilić, Mihajlović, Golubović, Božinov.

SREĆNI ZBOG LESTERA: Šampionu Engleske čestitku poslao i srpski drugoligaš (FOTO)

CRVENI KARTONI:

RADNIK: Ristić, Milovanović, Vuković, Stojanović Filip (od 46. Mutavdžić), Arsić (od 74. Pavlović), Stojanović Slaviša (od 61. Jovanović), Gojković, Putinčanin, Deletić, Marković, Ovusu.

PARTIZANŠaranov, Vulićević, Jovanović, Stevanović, Bogosavac, Everton, Brašanac (od 46. Kosović), Ilić (od 64. Lukić), Mihajlović, Golubović, Božinov (od 76. Vlahović).

KRAJ

90+2. minut - GOL! Golubović prolazi po desnoj strani, odigrava do Mihajlovića. Laka realizacija. Partizan vodi sa 4:0

90. minut - Mihajlović prolazi po levoj strani. Šutira preko gola.

83. minut - Mutavdžić sa nekoliko metara. Glavom, ali pored gola.

77. minut - Mihajlović u kaznenom prostoru, ali mu Ristić ulazi u šut.

69. minut - Arsić pogađa stativu iz slobodnog udarca. Sreća za Partizan.

58. minut - GOL! - Sa 3:0 vodi Partizan. Strelac Mihajlović. Asistenciju "vraća" Božinov.

KRAJ POLUVREMENA

45. minut - GOL! Opet Božinov. Ovoga puta asistent je Darko Brašanac. Bugarin postiže 18. gol u sezoni.

42. minut - GOL! Vodi Partizan u Surdulici sa 1:0. Strelac Božinov. Asistencija Mihajlovića. Ovo je 17. gol bugarskog napadača u prvenstvu.

38. minut -  Mihajlović za malo iznad prečke.

37. minut - Gosti još jednom traže penal. Ovoga puta pada Vulićević.

34. minut - Stojanović pokušava glavom.

31. minut - Partizan traži penal. Mihajlović centrira, lopta pogađa Markovića najpre u grudi, pa ruku, ali se arbitar iz Čačka, Piper ne oglašava. Procenite sami.

24. minut - Na odbijenu loptu natrčava Vulićević. Na metar od gol linije loptu zaustavlja Vuković.

22. minut - Brašanac glavom posle slobodnog udarca Golubovića. Korner za goste. U istom minutu Božinov pored gola glavom.

17. minut - Ilić u odličnom prodoru, prolazi pored nekoliko čuvara. Dodaje Božinovu, koji u padu šutira, ali pogađa prečku.

14. minut - Ovusu sa leve strane, iz kaznenog prostora, ali visoko preko gola.

10. minut - Na drugoj strani šutira Deletić sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola Šaranova. Prva prilika za domaćina.

9. minut - Vuković sprečava gol Partizana. Brašanac ulazi u kazneni prostor, odlučuje se da doda Božinovu, ali Vuković interveniše u poslednjim trenucima. Sreća za Radnik.

7. minut - Brašanac sa desne strane, Božinov prima loptu na grudi, ali u nastavku akcije samo korner.

4. minut - Uvodni minuti pripadaju gostima. Golman Ristić već bio na iskušenjima.

Počela je utakmica.

KAD FRANCUZ PIŠE NA SRPSKOM: Oduševiće vas fotografija Vujoševića i dva bivša partizanovca (FOTO)