SP: Francuska u petoj brzini

20.06.2014. 20:49 14:44
Fudbaleri Francuske
Fudbaleri Francuske / Izvor: Beta/AP
U drugom kolu E grupe Francuska – Švajcarska 5:2. U 31. minutu Benzema nije iskoristio jedanaesterac.

Fudbaleri Francuske pokazali su moć i da su na Mundijal u Brazilu došli sa namerom da ostanu što duže. U drugom kolu E grupe oni su deklasirali Švajcarsku 5:2 (3:0).

Utakmica je rešena već posle 18 minuta kada je Francuska povela 2:0. Prvo je Žiru zatresao mrežu u 17. minutu, a samo 60 sekundi kasnije već je bilo 2:0. Prednost je mogla da bude povećana u 31. minutu, ali je Benaljo odbranio penal Benzemi. Bio je to prvi neiskorišćeni jedanaesterac na Mundijalu u Brazilu. Pred kraj poluvremena je Valbuena postigao treći gol za „galske petlove“. Jedinu šansu su Švajcarci imali u 30. minutu. Mehmedi je šutirao sa 25 metara, Loris je odbio loptu do Šaćirija, čiji je šut završio pored gola.

U drugom poluvremenu su Francuzi nastavili tamo gde su stali i sa dva gola potpuno dotukli protivnika. Jedino što su Švajcarci uradili je da preko Džemailija i Džake ublaže poraz. Francuzima je ovo druga ubedljiva pobeda u Brazilu, jer su u prvom kolu savladali Honduras. Švajcarcima preostaje da pobede Honduras, ali sudbina više ne zavisi samo od njih.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

94. minut - Kraj utakmice.

94. minut - Benzema je postigao gol, ali on nije priznat jer je sudija svirao kraj dve sekunde pre šuta Benzeme.

Stadion: „Fonte Nova“ u Salvadoru.

Gledalaca: 51.003.

Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija).

Strelci: 0:1 Žiru (17), 0:2 Matuidi (18), 0:3 Valbuena (40), 0:4 Benzema (67), 0:5 Sisoko (73), 1:5 Džemaili (81), 2:5 Džaka (87).

Žuti Karton: Kabaj (Francuska).

Švajcarska: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Von Bergen (od 9. minuta Senderos), Rodrigez, Behrami (od 46. Džemaili), Inler, Šaćiri, Džaka, Mehmedi, Seferović (od 69. Drmić).

Francuska: Loris, Debuši, Varan, Saho (od 66. Košćelni), Evra, Sisoko, Kabaj, Matuidi, Valbuena (od 82. Grizman), Žiru (od 63. Pogba), Benzema.

88. minut - Kabaj dobija žuti karton.

87. minut - GOOOL!!! 2:5 strelac Granit Džaka. Posle odličnog centaršuta, Džaka je šutirao iz voleja i savladao Lorisa.

82. minut - Izmena u Francuskoj, izašao je Valbuena, a ušao Grizman.

81. minut - GOOOL!!! 1:5 strelac Džemaili. On je izveo slobodan udarac sa više od 25 metara, lopta je prošla kroz živi zid i završila u desnom donjem uglu gola Lorisa.

73. minut - GOOOL!!! 0:5 strelac Sisoko. Odlična akcija Francuza, Benzema je uposlio Sisoka, koji je šutirao iz prve i pogodio mrežu.

69. minut - Poslednja izmena u Švajcarskoj, izašao je Seferović, a ušao Drmić.

67. minut - GOOOL!!! 0:4 strelac Benzema. Pogba je ubacio loptu pred gol, tamo je bio Benzema, koji je umakao dvojici švajcarskih fudbalera i zatresao mrežu.

66. minut - Druga izmena u Francuskoj, izašao je Saho, a ušao Košćelni.

63. minut - Izmena u Francuskoj, izašao je Žiru, a ušao Pogba.

60. minut - Benzema šutira sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila jednog švajcarskog fudbalera i otišla u korner.

54. minut - Švajcarska je krenula odlučnije u drugo poluvreme, ali za sada bez ozbiljnijih prilika.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Druga izmena u Švajcarskoj, izašao je Behrami, a ušao Džemaili.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

40. minut - GOOOL!!! 0:3 strelac Valbuena. Odlična akcija Francuske koja je krenula iz njihovog šesnaesterca. Lopta je došla do Valbuene, koji je iz prve šutirao i savladao Benalja.

31. minut - Penal za Francusku. Đuru je oborio Benzemu, a sudija je pokazao na belu tačku. Benzema je izveo penal, ali je njegov udarac odbranio golman Benaljo. Na loptu je natrčao Kabaj, šutirao iz prve, ali je pogodio prečku. Ovo je prvi neiskorišćeni jedanaesterac na Mundijalu u Brazilu.

30. minut - Najbolja šansa za Švajcarku. Mehmedi je šutirao sa 25 metara po sredini, golman Loris je odbio loptu, a na nju je natrčao Šaćiri. On je odmah šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

27. minut - Granit Džaka je postigao gol, ali je on poništen jer je švajcarski fudbaler bio u ofsajdu.

18. minut - GOOOL!!! 0:2 strelac Matuidi. Samo što su krenuli sa centra Švajcarci su pogrešili, lopta je došla do Benzeme, koji je uposlio Matuidija, a ovaj matirao benalja.

17. minut - GOOOL!!! 0:1 strelac Žiru. Valbuena je izveo korner, a Žiru je bio najbolji u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

9. minut - Prva izmena u Švajcarskoj i to prinudna. Iz igre je izašao Von Bergen, a umesto njega je ušao Filip Senderos. Von Bergen je dobio rasekotinu ispod oka posle duela sa Žiruom.

6. minut - Karim Benzema šutira sa 17 metara, ali lopta odlazi pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.