SL: "Orlovi" srušili olimpijskog šampiona!

30.05.2014. 22:21
Duel 1. kola Svetske lige između Srbije i Rusije
Duel 1. kola Svetske lige između Srbije i Rusije / Izvor: Beta
Posle velike borbe i pet odigranih setova, srpski odbojkaši savladali favorizovane "baćuške" i stigli do prvih bodova u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Rusiju rezultatom 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13) u meču prvog kola Svetske lige.

SVETSKA LIGA, Prvi vikend

Bugarska - SAD 2:3

Bugarska - SAD 1:3

Srbija - Rusija 3:2

Srbija - Rusija (subota, 20.00)
TABELA: SAD 5, Srbija 2, Rusija 1, Bugarska 1.

Srpski odbojkaši su ovogodišnje takmičenje počeli na veoma lep način pošto su, uz sjajnu podršku publike u niškom "Čairu", odigrali meč na visokom nivou protiv selekcije koja je vladajući olimpijski i evropski prvak i branilac titule u Svetskoj ligi. Posle sjajne igre u prva dva seta, naš nacionalni tim dozvolio je protivniku da se potpuno vrati i izbori peti set, u kojem je, posle velike borbe, bolja ipak bila naša selekcija i zasluženo stigla do prvih bodova u Grupi B.

Dve ekipe odigraće još jednu utakmicu u okviru prvog vikenda Svetske lige u subotu od 20 časova, takođe u niškom "Čairu".

Na startu susreta viđena je vrlo izjednačena borba, igralo se poen za poen sve do sredine seta kada je naš nacionalni tim uspeo da se odlepi i u završnici seta prednost koja se kretala od dva do tri poena poveća na maksimalnih pet, za osvajanje prvog seta i vođstva nad olimpijskim i evropskim prvakom.

U drugom delu igre poveli su ruski odbojkaši, ali je naš tim vrlo brzo preokrenuo i na tehnički tajm-aut otišao sa vođstvom od 8:6. U nastavku prednost odbojkaši Srbije održavali su prednost od dva do tri poena, sjajno je funkcionisao i blok i napad, da bi  nedugo nakon drugog tehničkog tajm-auta naša ekipa stigla do 22:16, a zatim i rutinski privela set kraju za velikih 2-0 u setovima.

I u trećem setu viđena je izjednačena igra, ali je ovog puta prva ekipa koja se odlepila bila "zbornaja komanda". Rusi na drugi tehnički tajm-aut odlaze sa 16:14, koji do same završnice uvećavaju do "plus 5" (23:18). Tada korektor rezervni korektor Petković vezuje tri poena iz servisa i vraća potpunu neizvesnost (22:23). Ipak, gosti su se konsolidovali i sa dva vezana poena stigli do smanjenja rezultata (22:25).

Četvrti set počinje kao i svi prethodni, međutim, "baćuške" kao da su probudile instinkt olimpijskog šampiona i sredinom seta napravili veliku razliku i ubedljivo stigli do odlučujućeg seta - 19:25.

Međutim, naši odbojkaši nisu klonuli, naš tim počinje peti set vođstvom od 3:0 koje Rusi brzo neutrališu. Zatim još jednom stižu do dva poena "viška" (7:5), ali gosti nadoknađuju i to vođstvo. Igralo se "poen za poen" sve do rezultata 12:11, kada u igru još jednom ulazi Petković i sjajnim servis-vinerom donosi prednost od dva poena koju su srpski odbojkaši sačuvali do kraja za 15:13 i pobedu od 3:2 u setovima.