19.04.2024.
117.1484
109.6792

TRIGLAV LIGA: Jug prejak za Radnički, hrvatsko finale za prvu titulu regionalne lige

02.04.2015. 22:20
Uroš Stevanović
Uroš Stevanović / Izvor: MN Press
Kragujevčani nisu ličili na sebe u polufinalu, pa će se u borbi za trofej sastati Dubrovčani i domaćin turnira, riječko Primorje.

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u finale fajnal-fora Triglav vaterpolo lige, pošto su ubedljivo poraženi od ekipe dubrovačkog Juga rezultatom 10:4 (3:0, 2:1, 4:3, 1:0).

Kragujevčani od starta meča na riječkoj "Kantridi" nisu uspeli da se nametnu snažnom timu iz Dubrovnika, kojeg je nedavno savladao na svom plivalištu "Park". Ipak, ekipa iz srca Šumadije, jedini predstavnik Srbije u završnici prvog izdanja regionalnog takmičenja, nije bila ni bleda senka tog tima, pa se Jug zasluženo plasirao u finale u kojem će se sastati sa domaćinom turnira Primorjem koje je u drugom, hrvatskom polufinalu bilo bolje od zagrebačke Mladosti (11:10).

O tome koliko je Radnički odigrao ispod svojih standarda i mogućnosti govori i činjenica da je prvi gol postigao tek minut pre poluvremena, preko Marka Ćuka, a tada je već bilo 5:0 na semaforu. Ni u nastavku meča nije bilo mnogo bolje, Radnički nije uspevao da se primakne Dubrovčanima na čijem golu je bio sjajni Marko Bijač koji je imao čak 13 odbrana, dok se na drugoj strani u razigranoj igri celog tima Juga čak osam igrača upisalo se u strelce, dok su kod Kragujevčana samo trojica uspeli da postignu gol. Nikola Dedović je postigao dva pogotka, dok su Vrlić i Ćuk postigli po jedan. Na drugoj strani, po dva gola dali su Miho Bošković i Loren Fatović.

Finalni susret plej-ofa prve Triglav vaterpolo lige igra se u petak od 20.30 časova.