TRIGLAV LIGA: Partizan pobedio Zvezdu i uzeo joj poslednju nadu za fajnal-for

11.03.2015. 18:46 22:29
Dušan Mandić u vaterpolo derbiju sa Crvenom zvezdom
Dušan Mandić u vaterpolo derbiju sa Crvenom zvezdom / Izvor: MN Press
Crno-beli su se pobedom u "večitom derbiju" (12:9) izjednačili sa ljutim rivalom na tabeli, posle čega su oba kluba ostala bez šanse za plasmanom u završnicu. Radnički je pobedom nad splitskim Morrnarom potvrdio učešće na fajnal-foru.

Vaterpolisti Partizana savladali su večitog rivala Crvenu zvezdu rezultatom 12:9 (4:3, 2:2, 2:1, 4:3) u meču 20. kola regionalne Triglav lige igranom na plivalištu na Banjici.

Pobedom Partizana srpski vaterpolo spao je na samo jednu nadu za plasman na završni turnir regionalne lige, kragujevački Radnički, pošto nijedan od večitih rivala dva kola pre kraja takmičenja više nema ni teoretske šanse da se plasira na fajnal-for.

Crno-beli su  vodili tokom najvećeg dela meča, tokom kojeg je Zvezda samo u dva navrata uspela da stigne do izjednačenja (1:1 i 3:3), poslednji put već krajem prve četvrtine. Od tog momenta ekipa Vladimira Vujasinovića imala je kontrolu rezultata i održavala prednost od jednog do dva gola sve do početka poslednjeg perioda, kada je Partizan prvi put stigao do tri gola "viška" (9:6).

Vaterpolisti Partizana i trener Vladimir Vujasinović
Vaterpolisti Partizana i trener Vladimir Vujasinović / Izvor: MN Press

Domaći tim je u poslednjih osam minuta odigrao dosta bolje i tri minuta pre kraja stigao do maksimalnih pet golova prednosti (12:7). Najzaslužniji za takav ishod sigurno je bio reprezentativac Srbije Dušan Mandić koji je čak pet puta savladao golmana gostiju Marka Draksimovića. Gavril Subotić dva puta se upisao u listu strelaca u redovima domaćina, dok su po jedan gol postigli Vico, Repanović, Gogov, Manojlović i Stojanović.

Na drugoj strani, iz slabe partije crveno-belog sastava, istakli su se samo Braća Rašović - Strahinja sa tri i Viktor sa dva pogotka, dok je u mreži Slobodana Sora završio po jedan udarac Drašovića, Tomaševića, Njegovana i Rackova.

Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Što nije uspelo "večitima", nadomak je ruke kragujevačkom Radničkom. Vicešampion Evrope je u kragujevačkom "Parku" savladao splitski Mornar istim rezultatom i potvrdio treće mesto. Dva kola pre kraja takmičenja ekipa iz srca Šumadije ima tri boda prednosti u odnosu na prvi tim koji se nalazi ispod one zone koja vodi na završni turnir (Jadran iz Herceg Novog).

Tim Uroša Stevanovića je do petog trijumfa u drugoj fazi takmičenja odveo tandem Dedović - Petković koji su postigli po tri pogotka za domaći sastav, dok su po jednom strelci bili Trajković, Bogdanović, Vrlić, Vuksanović, Ćuk i Toholj.

Četvrti naš klub u ovom tekmičenju, novosadska Vojvodina, savladala je na gostovanju u Splitu domaći POŠK rezultatom 10:5 i zadržala se na deobi prvog mesta plej-aut grupe koja se bori za opstanak u regionalnom takmičenju.