TRIGLAV LIGA: Viktor Rašović promašio šut za pobedu u derbiju

08.02.2015. 19:22
Viktor Rašović
Viktor Rašović / Izvor: MN Press
Crvena zvezda – Partizan 8:8 (3:4, 1:2, 1:0, 3:2).

U drugom kolu doigravanja za prvaka Triglav lige za vaterpoliste Crvena zvezda i Partizan odigrali su nerešeno 8:8 (3:4, 1:2, 1:0, 3:2). Utakmica je odigrana na bazenu "Milan Gale Muškatirović".

Kao što se i očekivalo utakmica je bila dosta neizvesna. Veći deo meča su vodili crno-beli, u jednom momentu i sa dva razlike (6:4). Ipak, Viktor Rašović i Ivan Rackov su doneli izjednačenje na 6:6. Nerešen rezultat je stajao na snazi dva minuta, kada je Gavril Subotić doneo novu prednost Partizanu. Rašović je doneo novo izjednačenje.

Minut i deset sekundi pre kraja Đorđe Bjelić je postigao prvi gol na meču i doveo Zvezdu u vođstvo 8:7. Ipak, u narednom napadu je Nikola Jakšić opet izjednačio rezultat. Do kraja nije bilo golova, a Viktor Rašović je u poslednjem napadu mogao da donese pobedu crveno-belima, ali je bio neprecizan.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Strahinja Rašović sa tri gola, njegov brat Viktor je postigao jedan manje, a po jednom su mrežu zatresli Radomir Drašović, Đorđe Bjelić i Ivan Rackov. Kod Partizana su po dva gola postigli Dušan Mandić, Gavril Subotić i Ognjen Stojanović, a jednom su se u strelce upisali Nemanja Vico i Nikola Jakšić.

Posle osam kola na tabeli vodi Primorje sa 22 boda ispred Juga (21), Radničkog (14), Mladosti (10), Jadrana (9), Partizana (7), Mornara (6) i Crvene zvezde (4).