TRIGLAV LIGA: Zvezda bolja od Radničkog u "Parku", Partizan vodio pa stao na Banjici

25.02.2015. 19:11 22:43
Vaterpolisti Crvene zvezde
Vaterpolisti Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Prvak Srbije savladao vicešampiona Evrope u meču 17. runde regionalnog takmičenja, dok su crno-beli poraženi na svom plivalištu od splitskog Mornara.

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su kao gosti Radnički rezultatom 10:8 (3:2, 2:2, 3:4, 2:0) u meču 17. kola regionalne Triglav lige.

U reprizi dva poslednja finala domaćeg šampionata aktuelni prvak Srbije verovatno nije bio favorit po svemu viđenom u ovoj sezoni, ali je u veoma neizvesnom meču stigla do pobede kojom je zadržala kakve-takve šanse da se dokopa "fajnal fora", dok su Kragujevčani ugrozili svoju treću poziciju nenadanim porazom pred svojom publikom u "Parku".

Crveno-beli su do trijumfa stigli odličnom igrom u odbrani u poslednjem periodu u kojem nisu dozvolili domaćinu da savladaju golmana Marka Draksimovića (devet odbrana), dok su na drugoj strani u završnih osam minuta braća Rašović matirali Zdravka Radića (sedam odbranjenih šuteva) i doneli beogradskom timu tri boda.

Vaterpolisti Radničkog
Vaterpolisti Radničkog / Izvor: MN Press

Najbolji u redovima pobednika bio je Strahinja Rašović sa tri pogotka, po dva su postigli Radomir Drašović i Viktor Rašović, dok su po jedan gol dodali Tomašević, Ranđelović i Obradović. Na drugoj strani, u redovima vicešampiona Evrope, po dva gola postigli su Ivan Basara i Srđan Vuksanović, a po jedan Popović, Marković, Miličić i Bogdanović.

Partizan je na svom plivalištu na Banjici poražen od splitskog Mornara rezultatom 11:9 (3:4, 4:2, 3:0, 1:3), pa crno-beli sada dele poslednju poziciju na tabeli sa "večitim rivalom" Crvenom zvezdom u grupi koja se bori za titulu.

Crno-beli su dobro počeli meč, konstantno kontrolisali rezultat i uglavnom vodili sve do tri minuta pred poluvreme kada su gosti iz Hrvatske izjednačili na 6:6. Taj gol bio je samo jedan od pet koliko su u nizu postigli Splićani i do trećeg odmora stekli nedostižna četiri gola prednosti (6:10). Pokušao je sedmostruki šampion da donekle uvede meč u neizvesniju završnicu, ali je uspeo samo da smanji rezultat na konačnih 9:11.

Vladimir Vujasinović daje savete vaterpolistima Partizana
Vladimir Vujasinović daje savete vaterpolistima Partizana / Izvor: MN Press

Jedini koji se istakao u redovima Partizana bio je 17-godišnji vunderkind crno-belih Nikola Jakšić koji je postigao tri gola, dok su se po jednom u strelce upisali Mandić, Subotić, Repanović, Tanasković, Stojanović i Asanović. Sa druge strane posebno su se istakli Marinić Kragić i Ban sa po tri gola u mreži Slobodana Sora koji je na ovom meču imao samo tri odbrane, naspram čak 14 odbranjenih šuteva koliko je u Mornaru imao Miro Kačić.

U meču Lige za opstanak Vojvodina je u Splitu poražena od domaćeg Jadrana rezultatom 8:7.