7°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

U HUMSKOJ TRLJAJU RUKE: Augzburg izgubio i od "fenjeraša", ODBRANA Bavaraca Partizanova ŠANSA! (VIDEO)

26.09.2015. 18:10
Ko Ja-Čeol, fudbaler Augzburga
Ko Ja-Čeol, fudbaler Augzburga / Izvor: Beta/AP
Nemački tim u drugom kolu Lige Evrope dočekuje crno-bele u prilično slaboj formi.

Fudbaleri Augzburga doživeli su peti poraz u sezoni, pošto su u meču sedmog kola poraženi na svom terenu od Hofenhajma rezultatom 3:1 (1:1).

Hit prošlogodišnjeg izdanja Bundeslige ove sezone ne može da se prepozna, Bavarci su slavili tek jednom od starta šampionata i nalaze se u zoni ispadanja. Još jednom se potvrdilo da je odbrana najslabiji deo nemačkog tima, pošto su golove primali posle veoma neozbiljnih reakcija defanzivne linije tima.

Trener Markus Vajnzirl ima mnogo razloga za zabrinutost pred duel sa Partizanom u drugom kolu Lige Evrope (četvrtak, 19 časova), pošto se kao i u meču sa Mejnhengladbahom u vanrednom šestom kolu (više o tome pogledajte OVDE) potvrdilo da se Bavarci očajno snalaze u situacijama "jedan na jedan", ali i loše pokrivaju prostor i izuzetno slabo brane šuteve iz daljine.

Hofenhajm je poveo na "WWK areni" golom Kevina Folanda već u 10. minutu, da bi Ko Ja-Čeol doneo domaćinu izjednačenje posle neshvatljive intervencije golmana gostiju Baumana. Ipak, u nastavku gosti ponovo vode drugim pogotkom Folanda, posle neshvatljivog faula Hong Jeong-Hoa s leđa, da bi pet minuta kasnije sve bilo rešeno golom Džonatana Šmida koji je pobegao odbrani domaćina i iskoristio sjajan dubinski pas junaka meča Folanda za peti poraz Augzburga u poslednjih šest mečeva u svim takmičenjima, ali i prvi trijumf gostiju u šampionatu.

Golove sa meča Augzburg - Hofenhajm možete pogledati OVDE.