SENZACIJA NA SP: Kostarika savladala Urugvaj! (VIDEO)

14.06.2014. 20:51 14:46
Fudbaleri Kostarike
Fudbaleri Kostarike / Izvor: Beta/AP
Iako su Urugvajci vodili posle 45 minuta, Kostarika je golovima Kempbela, Duartea i Urenje preokrenula rezultat.

Dogodilo se prvo iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Iako je važila za autsajdera u „grupi smrti“ Kostarika je pobedila Urugvaj 3:1. Tome treba dodati da je Urugvaj četvrtoplasirana ekipa sa prošlog Svetskog prvenstva i prvak Južne Amerike.

Od starta se videlo da Kostarikanci nisu doputovali u Brazil da se brane. Krenuli su hrabro, ali je Urugvaj prvi poveo. U 22. minutu je oboren Lugano, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kavani. Do kraja poluvremena je Kostarika imala dve šanse preko Gonzaleza, ali se rezultat nije menjao.

Oskar Duarte i Kristijan Rodrigez
Oskar Duarte i Kristijan Rodrigez / Izvor: Beta/AP

U nastavku potpuni preokret. Prvo je Kempbel u 54. minutu izjednačio na 1:1, a samo tri minuta kasnije je Duarte doveo Kostarikance u vođstvo. Ipak, ni ova utakmica nije mogla da prođe bez spornih situacija, jer je Duarte verovatno bio u ofsajdu. Konačan rezultat postavio je Urenja u 84. minutu, i to samo nekoliko trenutaka pre nego što je ušao u teren.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

94. minut - Kraj utakmice.

Stadion: Kastelao u Fortalezi.

Gledalaca: 66.000.

Sudija: Brih (Nemačka).

Strelci: 1:0 Kvani (24. minut iz penala), 1:1 Kempbel (54), 1:2 Duarte (57), 1:3 Urenja (84)

Žuti kartoni: Lugano, Gargano (Urugvaj).

Crveni karton: Pereira (Urugvaj) u 94. minutu.

Urugvaj: Muslera, Pereira, Lugano, Godin, Kaseres, Rodrigez (od 76. Ernandez), Gargano (od 61. Gonzalez), Arvelao, Stuani, Forlan (od 60. Lodeiro), Kavani.

Kostarika: Navas, Umanja, Gonzalez, Duarte, Borhes, Dijaz, Bolanjos (od 89. Barantes), Teheda (od 75. Kubero), Gamboa, Kempbel, Ruiz (od 83. Urenja).

94. minut - Prvi crveni karton na SP u Brazilu zaradio je Urugvajac Pereira. On je napravio grub faul nad Kempbelom.

89. minut - Poslednja izmena i kod Kostarike. Izašao je Bolanjos, a ušao Barantes.

84. minut - GOOOL!!! 1:3 za Kostariku, strelac je Urenja, koji je samo minut ranije ušao u igru. On se odlično ubacio po desnoj strani, šutirao iz prve i savladao Musleru.

83. minut - Izmena u Kostariki, izašao je Ruiz, a ušao Urenja.

76. minut - Poslednja izmena u Urugvaju. Izašao je Rodrigez, a ušao je Ernandez.

75. minut - Prva izmena u Kostariki, izašao je Teheda, a ušao je Kubero.

70. minut - Šut Kavanija, ali je Navas odbranio.

64. minut - Nova šansa za Kempbela, ali je lopta otišla za malo pored gola.

61. minut - Druga izmena u Urugvaju. Izašao je Gargano, a ušao je Gonzalez.

60. minut - Prva izmena u Urugvaju, izašao je Dijego Forlan, a ušao je Lodeiro.

57. minut - GOOOL!!! 1:2 za Kostariku. Posle slobodnog udarca najbolje se pred golom snašao Duarte i glavom sproveo loptu u mrežu.

57. minut - Žuti karton je dobio i urugvajski fudbaler Valter Gargano.

54. minut - GOOOL!!! 1:1, strelac gola za Kostariku je Kempbel. Lopta je došla do njega, a u blizini nije bilo fudbalera Urugvaja, pa je igrač Kostarike bez problema savladao Musleru.

50. minut - Odlična šansa za Kostariku. Posle slobodnog udarca Duarte je šutirao glavom, ali je odlično intervenisao golman Muslera.

50. minut - Prvi žuti karton na utakmici zaradio je urugvajski fudbaler Dijego Lugano.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Forlan je šutirao, ali je golman Navas maestralno intervenisao i izbacio loptu u korner.

43. minut - Nova šansa za Gonzaleza , ali nije dobro zakačio loptu glavom.

38. minut - Miran period igre.

31. minut - Šansa za Kostariku, ali je šut Gonzaleza završio pored gola.

24. minut - GOOOL!!!! 1:0 za Urugvaj. Kavani je iskoristio jedanaesterac.

22. minut -  Penal za Urugvaj pošto je Dijaz oborio Lugana u šesnestercu.

16. minut - Prva velika šansa za Urugvaj, ali je Kavani iz neposredne blizine šutirao preko gola.

15. minut - Poništen je gol Urugvaju jer je Dijego Godin bio u ofsajdu. Ispravna odluka sudija.

14. minut - Kostarikanci su pokazali da u Brazil nisu došli sa belom zast6avom. Igraju hrabro i ne fokusiraju se samo na odbranu.

7. minut - Odbrambeni fudbaleri Kostarike su bili nesigurni, ali je intervenisao golman Navas. Prvi minuti protiču u ispitivanju snaga i bez pravih šansi.

1. minut - Počela je utakmica.