ROĐENDANSKO SLAVLJE: Crvena zvezda ubedljivo savladala Jagodinu

FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crvena zvezda je pred svojim navijačima pobedila ekipu Jagodine u svojevrsnoj proslavi 71. rođendana kluba.
Kao što se i pretpostavljalo trener crveno-belih Miodrag Božović nije pravio velike promene odnosno samo je suspendovanog Lukovića zamenio Brazilac Edson Silva koji je sa Savom Pavićevićem činio štopeski tandem.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Jagodinu rezultatom 3:1 u okviru 25. kola Super lige Srbije. Jagodina je u pojedinim trenucima pokušavala da bude dominantnija na terenu, ali je na kraju odlučio individualni kvalitet fudbalera Zvezde.

93. minut GOL! 3:1 za ekipu Crvene zvezde, strelac Hugo Vijeira.

89. minut Žuti karton za Marka Grujića zbog starta nad fudbalerom Jagodine.

85. minut Žuti karton za Srđana Plavšića zbog toga što je u duelu povlačio rukom Nikolića iz Jagodine.

82. minut Žuti karton za Huga Vijeiru. On je  faulirao Filipovića iz Jagodine i zbog prigovora sudiji je dobio žuti karton.

72. minut Odmah posle gola usledila je rođendanska bakljada na tribinama.

71. minut GOL! Crvena zvezda opet vodi golom Aleksandra Kataija! Srđan Plavšić je pokrenuo akciju, nastavio je Ibanjez, a Katai realizovao za 2:1.

61. minut GOL! 1:1! Samo jedan minut bio je potreban Jagodini da izjednači! Jagodinci su krenuli sa centra, Savković je pogodio prečku, a nekadašnji igrač crveno-belih Aleksandar Jevtić je pritrčao i sproveo loptu u mrežu!

60.minut GOL! 1:0 za Crvenu zvezdu, gol je iz slobodnog udarca postigao Luis Ibanjez. Posle faula nad Markom Grujićem sudija je dosudio slobodan udarac za crveno-bele što je Ibanjez vešto iskoristio da dovede svoj tim u prednost.

45. minut Velika prilika za Vijeiru, na odličnu asistenciju Sava Pavićevića.

34. minut Marko Grujić je šutirao sa 25 metara, a golman Jagodine jedva da je uspeo da je odbrani.

32. minut Golman Zvezde Damir Kahriman je dobro intervenisao i uspeo da skine još jedan zicer odličnom Savkoviću.

24.minut Opet je Mile Savković imao šansu, koju nije iskoristio!

22. minut Savković je potrčao ka golu, pored Marka Petkovića,  ali je pomoćni sudija prekinuo akciju, iako nije bilo nedozvoljene pozicije. Savković nije hteo da stane, već je i posle zvuka pištaljke nastavio da igra, poslao loptu u mrežu i za to bio kažnjen žutim kartonom.

20. minut Jagodinci traže penal.  Savković je utrčao u kazneni prostor ispred Edsona, Brazilac je zamahnuo rukom, a napadač Jagodine je pao, ali čini se da nije bilo kontakta kojim bi ga Brazilac oborio na zemlju.

7.minut Prva šansa preko Mileta Savkovića za Jagodinu, ali je golman Kahriman dobro reagovao.

5. minut  Prvi napad domaće ekipe! Najpre je pokušao Edson posle kornera, pa nastavio Katai, ali bezuspešno...

Strelci: Luis Ibanjez u 59, Aleksandar Jevtić u 60, Aleksandar Katai u 71 i Hugo Vijeira u 93.minutu.

Gledalaca: 22.122

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Petar Piper

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Petković, Pavićević, Edson, Ibanjez – Le Talek, Donald, Grujić, Katai, Srnić – Vijeira.

JAGODINA: Tatić – Ðorđević, Gašić, Filipović, Miladinović – Mitošević, Nedović, Nikolić, Frensis, Savković – Jevtić.