VELIKI PROBLEM: Zvezda PORAŽENA od Olimpije, a IZGUBILA je i Luku Mitrovića

18.10.2015. 19:02
Luka Mitrović
Luka Mitrović / Izvor: MN Press
U 6. kolu Ljubljančani slavili (77:73), ali su sredinom poslednje deonice na nosilima iz "Pionira" ispratili kapitena

U 6. kolu ABA lige košarkaši Crvene zvezde neprijatno iznenadiše sve pristalice izgubivši od Olimpije čime su uknjižili drugi ovosezonski poraz. Trijumf Olimpije će se pamtiti, ne samo zbog poraza crveno-belih već zbog povrede levog kolena Luke Mitrovića, kapitena.. Crvena zvezda – Olimpija 73:77 (19:10, 11:18, 23:21, 20:28).

Loše je počela Zvezda i u petom minutu nije imala koš iz igre! „Zmajčeki“ su poveli 7:0 i stali... Šampion ABA lige iz prošle sezone malo je „stegao“ u odbrani i sve se brzo promenilo. Od igre na parketu do rezultata na semaforu. Usledila je serija domaćih 15:0 i kada su poveli s 19:10 očekivao se još jedan lagan meč, lagana pobeda. Međutim, to se nije dogodilo.

Izgubljene lopte (17), promašeni penali (21/30), očajan šut za tri (2/18) košarkaša Dejana Radonjića, ali i želja Ljubljančana za igrom uslovili su neizvesnu završnicu u kojoj su i gosti iskoristili činjenicu da su domaći bili šokirani odlaskom kapitena. Rajan Tompson i dalje „ne radi“, Gal Mekel se trudi, a protiv Olimpije imao je samo jednu asistenciju (Lazić 5, Tompson 3). Skorcanitis je igrao manje od sedam i po minuta, no scena ili trenutak koji je obeležio meč je, bez dileme, povreda Luke Mitrovića. Naime, kapiten crveno-belih je u jednoj odbrani, u poslednjoj četvrtini, "izgubio" koleno. Jednostavno, "klecnulo" je, a on je na nosilima odvežen iz "Pionira".

Junak trijumfa Olimpije u "Pioniru" bio je 18-godišnji Blaž Mesiček, koji je s Zekom Rajtom dobro kontrolisao igru u poslednjih pet minuta. Olimpija je pogodila 10 trojki (10/20) i to je jedini statistički podatak koji pripao njima. Džabe...

Zvezda je doživela drugi vezani poraz, a toliko je imala ukupno u prošloj sezoni.