VIMBLDON: Izner ponovo "trči maraton", hoće li oboriti rekord?

03.07.2015. 22:38
Američki teniser Džon Izner
Američki teniser Džon Izner / Izvor: Beta/AP
Meč trećeg kola Vimbldona do prekida trajao četiri sata i 16 minuta.

Marin Čilić i Džon Izner su bili na terenu ČETIRI SATA I 16 MINUTA, ali meč nisu završili. Da, dobro ste pročitali. Hrvatski i američki teniser su odmerili snage u trećem kolu Vimlbldona, ali je duel prekinut zbog mraka. Prilikom prekida, rezultat je bio 2:2 u setovima i 10:10 u odlučujućem setu. "Maraton" će biti nastavljen u subotu.

Podsetimo, Izner je 2010. godine, takođe na Vimbldonu odigrao sada već "epski meč", a protivnik je bio Nikolas Mau. Posle 11 časova i pet minuta igre tokom tri dana, duel je završen pobedom Iznera, rezultatom 6:4, 3:6, 6:7(7), 7:6(3), 70:68. To je ujedno bio i najduži meč u istoriji profesionalnog tenisa, i po vremenu trajanja i po broju odigranih gemova.

OVDE pročitajte više o meču Novaka Đokovića, a OVDE o eliminaciji Aleksandre Krunić