06.07.2015. 22:08
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP
Meč protiv Kevina Andersona biće nastavljen u utorak.

Još uvek nije poznat poslednji četvrtfinalista Vimbldona, jer je meč između Novaka Đokovića i Kevina Andersona zbog mraka prekinut na kraju četvrtog seta posle tri sata i osam minuta igre. Prva dva seta je dobio Južnoafrikanac 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), ali su naredna dva pripala srpskom teniseru 6:1, 6:4.

Već u prvom setu se videlo da će Južnoafrikanac da pruži žestok otpor najboljem teniseru sveta. U tom delu nije bilo brejka, mada je Đoković u drugom gemu imao brejk loptu. Doduše, i Anderson je u narednom imao dve. Zbog toga je odluka pala u taj-brejku. Poveo je Đoković 3:1, ali je Južnoafrikanac izjednačio na 3:3. On je potom iskoristio drugu set loptu za konačnih 8:6 u taj-brejku.

Osokoljen dobijenim prvim setom u međusobnim duelima još od 2008. godine, Anderson je napravio brejk u četvrtom gemu i poveo 3:1. Ipak, Đoković je odmah uzvratio ribrejkom i izjednačio na 3:3. Mogao je Kevin u 12. gemu da napravi brejk i povede 2:0, ali nije iskoristio dve set lopte. Novak je izjednačio na 6:6 i ponovo se igrao taj-brejk. Novak je počeo odlično, poveo je 4:0 i 5:2, ali je onda dozvolio protivniku da izjednači na 5:5. Đoković je potom imao set loptu kod rezultata 6:5, ali je naredna tri poena dobio Anderson i poveo 2:0 u setovima.

Bila je to poslednja opomena srpskom teniseru da mora da se trgne. Zbog toga je treći set odigrao daleko bolje i protivniku nije dozvolio ni promil nade da može lako da se plasira u četvrtfinale. Poveo je 3:0, a Anderson je jedino uspeo da smanji na 3:1. Naredna tri gema su pripala Đokoviću, pa se igrao i četvrti set.

U trećem gemu četvrtog seta je Novak napravio brejk i poveo 2:1, a potom povećao na 3:1. Ova prednost je bila dovoljna da se osvoji četvrti set sa konačnih 6:4. Pošto je već padao mrak organizatori su odlučili da se meč nastavi sutra.

Rezultate današnjih mečeva pogledajte OVDE.