Vojvodina ubedljivo do Superkupa Srbije

17.09.2014. 22:07
Rukometaši Vojvodine slave pobedu u Superkupu Srbije
Rukometaši Vojvodine slave pobedu u Superkupu Srbije / Izvor: Foto: rkv.rs
Novosađani su dominantnom igrom stigli do prvog trofeja u novoj sezoni. Železničar parirao samo prvih dvadesetak minuta, a onda doživeo težak debakl.

Rukometaši novosadske Vojvodine odbranili su trofej Superkupa Srbije savladavši u Aranđelovcu ekipu niškog Železničara rezultatom 40:22 (21:10).

Šampion Srbije sjajnom igrom odbranio je prvi od dva trofeja osvojena u prethodnoj sezoni. Samo u prvih 20 minuta susreta osvajač Kupa Srbije Železničar nosio se sa prvakom države, da bi u nastavku na terenu postojao samo jedan rival, pa je Vojvodina na kraju slavila izuzetno ubedljivu pobedu.

Vojvodinu su do trijumfa predvodili sjajni Strahinja Stanković sa 12, odnosno, Miloš Orbović i Serđo Datukašvili sa po pet golova, kao i nesavladivi golman Bojan Perović sa 15 odbrana, dok je kod Nišlija najefikasniji bio Žarko Petković sa pet pogodaka.

Novosadski klub posle ovog trofeja nastavlja takmičenje u SEHA Gasprom Južni tok ligi, dok niški klub narednog vikenda počinje takmičenje u Superligi Srbije gostovanjem Jugoviću u Kaću.