WTA BRIZBEJN: Ana krenula pa stala! Šarapovoj titula u Australiji!

10.01.2015. 12:52
Marija Šarapova
Marija Šarapova / Izvor: Profimedia
Ivanovićeva je povela, ali je onda Ruskinja u drogom setu napravila veliki preokret i rešila meč u svoju korist.

U finalu turnira u Brizbejnu, Ruskinja Marija Šarapovu savlada je Anu Ivanović sa 2:1 (6:7, 6:3, 6:3). Ana jeste povela u prvom setu, ali je Šarapova uspela da se potpuno vrati u meč i posle preokreta slavi.

Meč je počeo sigurnim servis gemovima obe igračice. U trećem gemu Ana je imala dve brejk prilike, ali je Šarapova uspela da ih anulira i zadrži svoj servis. Već su sledećem gemu Ruskinja je uspela da napravi brejk i povede sa 3:1. Sigurnim servisom, Maša je osigurala brejk prednosti ali je onda stala. Sa druge strane, Ana je krenula sa još odlučnijom igrom, raznovrsnim poenima uspela da dođe do izjednačenja. Posle toga teniserke su dobro servirale, doduše Maša je imala i dve set lopte, ali je Ana uspela da ih spasi i odvede meč u taj-brejk. A u teniskom ruletu više sreće imala je naša teniserka koja je ovaj deo igre rešila u svoju korist (7:4) i povela sa 1:0.

Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Reuters

Kako bi što pre stigla prednost protivnice, Šarapova je od prvog poena u drugom setu krenula po brejk. Imala je šansu za to već u prvom gemu, ali je Ana uspela da sačuva svoj servis. Ali sledeći put kada se Maši ukazala šansa da oduzme protivnici servis ona to nije propustila. Ruskinja je nastavila sa dobrom igrom, Ana je nekako uspevala da kontroliše svoje greške. Maša je uvećavala svoju prenost, dok je sa druge strani Ani popustila koncentracija što je za rezultat imalo novi brejk i set za Šarapovu koja je meč vratila na rezultatski početak 1:1 (6:3).

U trećem setu na terenu je postojala samo jedna teniserka, na našu žalost to je bila Šarapova. Ona je od prvog poena dodala gas i koristila svaku i najmanju šansu koju joj je Ivanovića ukazala i brzo povela sa 3:0. Nije se predavala Ana smogla je snage i brejkom došla do 3:2, ali je već u sledećem gemu Maša uzvratila brejkom i povela sa 4:2. U sedmom gemu trećeg seta ponovo je viđen brejk ovoga puta na servis Ruskinje, ali je ponovo Ana propustila da se potpuno vrati u meč dozvolivši protivnici da joj još jednom oduzme servis i servira za pobedu. Marija Šarapova je iskoristila meč treću loptu i slavila sa 6:3, konačnih 2:1.