WTA MONTREAL: Ana prokockala šansu za derbi sa Jelenom

07.08.2014. 07:34
Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Beta/AP
Ivanovićeva poražena posle tri sata velike borbe od Koko Vandevege.

Ana Ivanović nije uspela da se plasira u osminu finalu WTA turnira u Montrealu. Deseta teniserka sveta izgubila je posle velike borbe od Amerikanke Koko Vandevege sa 2.1, po setovima 6:7 (7), 7:6 (7), 6:4 posle dva sata i 58 minuta borbe. Vandevege je pobedom pokvarila poslasticu za srpske navijače, jer se u osmini finala neće sastati Jelena Janković i Ana Ivanović. Jelena će tako imati priliku da osveti mlađu sunarodnicu.

Ivanovićeva je imala šansu da slavi u izjednačenom meču. U prvom setu realizovala je treću set loptu u taj-brejku, dok je u drugom delu igre Ana imala zaostatak od 4:1, vratila se u život, spasila tri set lopte u 12. gemu pri rezultatu 5:6, ali nije uspela da preokrene rezultat.

Vandevege je u taj-brejku, isto kao Ana u prvom, realizovala treću set loptu i izjednačila na 1:1. Uspela je Ana da se psihički oporavi, povela sa 3:0 u odlučujućem delu meča, ali je onda potpuno pala u igri i izgubila pet gemova u nizu. Bio je to kraj, Vandevege će se protiv Jelene Janković boriti za plasman u četvrtfinale prestižnog turnira.