WTA RIM: I Jelena Janković među najbolje četiri!

16.05.2014. 19:38
Srpska teniserka Jelena Janković
Srpska teniserka Jelena Janković / Izvor: Tanjug
Posle Ane Ivanović i druga naša teniserka izborila plasman u polufinale.

Srpska teniserka Jelena Janković savladala je Poljakinju Agnješku Radvanjsku rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) u četvrtfinalu WTA turnira u Rimu.

Osma teniserka sveta je do pobede stigla potpuno zasluženo posle sat i 47 minuta velike borbe.

Jelena Janković će se u borbi za finale sastati sa domaćom teniserkom Sarom Erani koja je bila bolja od Kineskinje Na Li rezultatom 2:1. Pre Jankovićeve, i Ana Ivanović izborila je plasman u polufinale, pošto je savladala špansku teniserku Karlu Suarez Navaro istim rezultatom.

Naša teniserka odlično je počela meč, napravila brejk već u prvom gemu, koji je i u naredna dva servis gema Radvanjske imala priliku da potvrdi. Poljakinja se odbranila,a zatim ozbiljno zapretila u šestom gemu, ali je Janković posle nekoliko izjednačenja i jedne brejk lopte sačuvala prednost (4:2).

Slično je bilo i u dva gema kasnije, ali naša teniserka spašava još dve brejk lopte, da bi u desetom gemu servirala za prvi set. Jankovićeva koristi drugu set loptu i uspeva da stigne do vođstva od 1-0 u setovima - 6:4.

Poljska teniserka Agneška Radvanjska
Poljska teniserka Agneška Radvanjska / Izvor: Tanjug

Drugi set obe teniserke počinju vrlo sigurno. U prvih pet gemova nije bilo ni prilike za brejk, da bi prva pripretila Poljakinja koja koristi prvu od dve prilike za brejk pri rezultatu 3:2 i stigla do dva gema prednosti. Međutim, u narednom gemu i Srpskinja ima dve prilike da uzvrati, koristi drugu i stiže do izjednačenja.

I u trećem uzastopnom gemu vodila se velika borba, Radvanjska je ponovo imala priliku da stigne do vođstva, ali je Jankovićeva ovog puta odbranila servis i stigla do izjednačenja (4:4).

U narednom gemu, ponovo je viđena prilika za brejk, imala ju je Jelena Janković i iskoristila, za potpuni preokret i vođstvo od 5:4. Najboljeplasirana srpska teniserka na WTA listi je zatim servirala za pobedu, iskoristila već prvu meč loptu i stigla do pobede - 6:4, 6:4!