PROFESIONALNOST: Evropa kažnjava gluposti

07.08.2014. 08:47
M. Pašić
Branislav Trajković, FK Partizan
Branislav Trajković, FK Partizan / Izvor: MN Press
Branislav Trajković zbog "kratkog fitilja" ostaovio crno-bele sa igračem manje 49. minuta, što je bilo presudno za konačan ishod meča. Za neuspehe našoh klubova kriv i kalendar takmičenja.

Što propusti Brazilac Marselinjo, to "popravi"  štoper Trajković. Partizan je u sredu uveče mogao da doživi sudbinu feniksa. Od minusa i vođstva Bugara sa 2:0, za tili čas stigao je do 2:2. Ali, 41. minut ostaće upamćen kao jedna od većih gluposti Partizanovih igrača u Evropi. Bivši štoper Vojvodine kojeg je baš trener Nikolić doveo u Humsku, ošamario je Slovenca Bezjaka i sasvim zasluženo dobio crveni karton.

- Ne može se u Evropu sa takvim pristupom - prokomentarisao je posle utakmice Miodrag Ješić, bivši trener Partizana i više bugarskih ekipa. Šta reći za gest Trajkovića. Stvarno ga ne razumem.

Ne razume sad ni sam Trajković, ali mu je jasno da je ovim gestom "pokopao" sve nade Partizana da se ove godine kvalifikuje u Ligu šampiona. Ta glupost skupo će koštati i njega i klub.

Pokušao je naš vicešampion da sa desetoricom nadoknadi propušteno, ali je sve ostalo na pokušajima i ponekoj šansi. Imali su prilika i Bugari, koji su gospodarili sredinom terena, stvarali prilike, ali ih je protivnički  gol sve manje interesovao, što je vreme više odmicalo. Oni su jednostavno trošili vreme i na kraju se zasluženo radovali.

Partizan treba da napravi analizu, kao i svi naši klubovi, da vide da li je problem u kalendaru, jer ekipe sa kojima srpski klubovi igraju kvalifikacije, već imaju nekoliko prvenstvenih mečeva u nogama, a naši se i dalje "bakću" prijateljskim utakmicama i pripremama.