14.05.2014. 15:13
Tanjug
Navijači Zenita
Navijači Zenita / Izvor: Profimedia
Utakmica je bila prekinuta u 87. minutu kod vođstva gostiju od 4:2, kada su pristalice domaćih ušli na teren, nezadovoljni rezultatom svog tima.

Disciplinska komisija Ruske fudbalske unije (RFU) kaznila je Zenit porazom od 3:0 zbog nasilja navijača na meču sa Dinamom iz Moskve.

Utakmica je bila prekinuta u 87. minutu kod vođstva gostiju od 4:2, kada su navijači domaćih ušli na teren, nezadovoljni rezultatom svog tima.

Tom prilikom je defanzivac Dinama Granat dobio dva udarca u glavu.

- Zenit je kažnjen tehničkim rezultatom 3:0 zbog nesposobnosti da osigura bezbednost na stadionu, kao i zbog napada njihovih navijača, zbog čega je meč prekinut - saopštio je sef Disciplinske komisije Artur Grigorijants.

Klub je kažnjen novčano sa 28.800 dolara i dva susreta bez prisustva publike.

Zenit je ostao na drugom mestu sa 60 bodova iz 29 utakmica, sa jednim bodom manje od vodećeg CSKA, dok je Dinamo četvrti sa 52 boda.