"Zlatni orlići" zabeležili prvi poraz u kvalifikacijama (VIDEO)

17.11.2015. 18:37
K. K.
Tomislav Sivić, selektor U21
Tomislav Sivić, selektor U21 / Izvor: MN Press
Mlada reprezentacija Srbije sačinjena od evropskih i svetskih prvaka izgubila na gostovanju u Kopru.

Mlada fudbalska selekcija Srbije U21 zabeležila je prvi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i to od vršnjaka iz Slovenije rezultatom 2:0. Zbog ovog rezultata naša selekcija se više ne nalazi na prvom mestu u grupi, već na trećem. Ispred reprezentacije Srbije se nalaze Italija i Slovenija, ali treba uzeti u obzir da je naš tim odigrao utakmicu manje.

Siromašno prvo poluvreme viđeno je u Kopru. Obe ekipe su igrale slabo, viđena je tek poneka nedovoljno ozbiljna šansa. Najopasniji po protivnički gol su bili Aleksandar Čavrić (Srbija) i Andreš Šporer (Slovenija). Domaća ekipa je povela u 60. minutu. Slovenački fudbaler je šutirao, lopta se odbila o Šaponjića, Grujić nije uspeo da stigne do nje, već je to uradio Šporer i uputio je u Čupićevu mrežu. Tekao je 82. minut kada je naša odbrana stajala na velikoj razdaljini od gola, lopta je došla u posed domaćina, Srđan Babić je sporo reagovao, što je spretni Dino Hotič iskoristio za 2:0.

Narednu kvalifikacionu utakmicu "orlići" će odigrati 25. marta sledeće godine u Andori.

Slovenija - Srbija 2:0

Strelci: Šporer 60, Hotič 82.

Stadion: "Bonifika" u Kopru

Gledalaca: 2.500

Sudija: Fabio Versimo (Portugal)

SLOVENIJA (4-4-2): Sorčan - Stojanović, Stanković, Ejup, Sme - Štulac (od 66 Hotič), Kapun, Bajić, Crnigoj - Zajc (od 78. Kastrevec), Šporar (od 87. Bajde).

SRBIJA (4-2-3-1): Čupić - Gajić, Jovanović, Babić, Antonov - Zdjelar (od 75. Ožegović), Grujić - Plavšić (od 62. Pantović), Milinković Savić, Čavrić (od 62. Jović) - Šaponjić.