Zvezda bez snage u Finskoj, potreban podvig na Banjici za osminu finala

04.11.2015. 20:55
Odbojkaši Crvene zvezde
Odbojkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Tim Dragana Kobiljskog imaće težak zadatak u revanšu u Beogradu.

Odbojkaši Crvene zvezde poraženi su u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV od finske ekipe VaLePa rezultatom 3:1 (25:21, 25:22, 16:25, 25:18).

Crveno-beli su u velikoj borbi u meču igranom u Sastamali, posle 104 minuta igre poraženi, pa će u revanš susretu 17. novembra na Banjici morati da trijumfuju rezultatom 3:0 ili 3:1, kako bi izborili "zlatni set", a zatim i osminu finala. Ukoliko u tome uspe, Crvena zvezda će 2. i 16. decembra igrati protiv pobednika dvomeča Antverpen (Belgija) – Foinikas Siros (Grčka). U slučaju poraza crveno-beli će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Kupa Izazivača.

Zvezdu su na gostovanju u Finskoj predvodili Dušan Stojsavljević sa 17, Aleksandar Škrbić sa 16, odnosno Aleksandar Gmitrović sa 13 poena, ali je to bilo nedovoljno timu Dragana Kobiljskog da nadigra raspoloženog domaćina koji je imao četvoricu "dvocifrenih" igrača.