09.04.2014. 16:52
Crvena zvezda, Finale Uleb kupa
Crvena zvezda, Finale Uleb kupa / Izvor: Beta
Košarkaši Crvene zvezde su u Kazanju, gde ih očekuje revanš meč polufinala Evrokupa protiv ekipe Uniksa.

Prva četvrtina: Veliki broj promašaja na obe strane i jako čvrsta odbrana u prvih deset minuta meča. Nezgodna povreda centra Zvezde Raška Katića nakon nezgodnog doskoka. Treba napomenuti razigranog Bobana Marjanovića pod košem, koji je sa nekoliko atraktivnih zakucavanja držao priključak Zvezdi za protivnikom. Ova deonica se završila rezultatom 15:15.

Druga četvrtina: Nakon tri vezane trojke koje su postigli Kajmakoglu i Haragodi, što je nateralo trenera Radonjića da zatraži tajm-aut. Prvi put je Uniks imao 6 poena viška u 16. minutu igre. Rezultat na kraju prvog poluvremena je glasio 42:36 za domaćina.

Treća četvrtina: Početak drugog poluvremena je obeležio kvar konstrukcije na jednom od koševa, što je rezultiralo kašnjenjem od 10ak minuta. Furiozan start domaćih igrača koji su za dva i po minuta igre napravili seriju 9:2. Jaka Blažič je poenima sa linije za slobodna bacanja prekinuo seriju domaćina - 53:41. Zvezda nikako nije uspela da iskoristi činjenicu da je Uniks izašao iz bonusa još u petom minutu treće deonice. Najveću prednost domaćin je stekao u 28. minutu 63:45.

Četvta četvrtina:  Razlika u poslednjoj deonici kretala se u rasponu od 11 do 15. Sa dve trojke za redom Blažič je uspeo da približi Zvezdu na tih 11 razlike, koliko je iznosila njihova prednost iz prvog meča. Međutim u narednom napadu Zizis na trojkom povećao na 14 razlike na 1:58 do kraja. Tajm-aut uzima Radonjić, nakon koga Zvezda ne uspeva da realizuje napad. Nelson je promašio i možda ključan zicer na minut do kraja pri rezultatu 80:65. Zvezda je pokušala faulovima da učini nešto više, međutim domaćin je priveo meč kraju na rutinski način. Konačan rezultat utakmice 84:67 baca senku na fantastičnu borbu Crvene zvezde u ovom dvomeču, ali raduje što je tim iz Beograda stigao do završnice ovog takmičenja.

- Prednost iz prvog meča nije ogromna, i ne bi trebalo da se fokusiramo na to. Moramo da odigramo hrabro, i da zadržimo koncentraciju tokom čitavog susreta. Jedino tako možemo da očekujemo prolaz u finale - izjavio je kapiten Marko Simonović.

Sa izjavom kapitena složio se i centar Boban Marjanović.

- Ako budemo branili prednost iz prvog meča, izgubićemo sa 20 razlike. Njihova ekipa je sastavljena od jako kvalitetnih pojedinaca, ali mi ne smemo da se plašimo i moramo da verujemo u sebe tokom svih 40 minuta. Ako budemo odigrali kako umemo i možemo onda ne bi trebalo da bude nikakvih problema oko plasmana u finale - zaključio je Marjanović.

Meč u Kazanju počinje u 17 časova, a Zvezda je slavila u prvom meču 63:52.