SIMONOVIĆEV "SNAJPER" NIJE GREŠIO: Zvezdi TOP 8 Evrolige sve bliži posle trijumfa nad Unikahom

22.01.2016. 21:49
Maik Cirbes
Maik Cirbes / Izvor: MN Press
* Posle četiri kola u grupi E Top 16 faze Evrolige Zvezda ima dve pobede i dva poraza, kao i Efes, Cedevita i Unikaha * Zvezda - Unikaha 87:73

U grupi Top 16 faze Evrolige pobede na domaćem parketu su veoma važne. Iako ovo nije nikakvo „otkriće“, košarkaši Crvene zvezde su odbranili bunjište i odličnom igrom savladali Unikahu 87:73 (21:14, 20:17, 19:22, 27:20).

Nošeni frenetičnom publikom koja je još jednom „rušila rekorde“ (više pročitajte OVDE) Zvezda je došla do druge pobede i tek sada postaje jasno koliko je poraz od Efesa u Istanbulu sada važan. Vođeni, još jednom, odličnim Stefanom Jovićem, crveno-beli su prve minute proveli bez zaštite sopstvenog koša. Gosti iz Malage su u prvih pet minuta imali čak sedam ofanzivnih skokova! No, na sreću, igrači trenera Plaze nisu materijalizovali druge, pa i treće šanse. Mindaugas Kuzminskas, jedan od najboljih napadača Španaca brzo je "odbačen" od koša, a činjenica da gosti nemaju klasičnu peticu Beograđani su počeli da koriste tek sredinom prve deonice. U isto vreme, odbrana je popravljana, skok je počeo da se kontroliše, ali i da se „niveliše“ u ofanzivi.

Stefan Jović i Marko Simonović
Stefan Jović i Marko Simonović / Izvor: MN Press

Crvena zveda – Unikaha 87:73

CRVENA ZVEZDA:

Kinzi 3, Rebić, Dangubić 7, Lazić 9 (2/2 za tri), Simanić, Micić 7 (5as, 3iz), Simonović 12 (4/6 za tri), Gudurić 13, Jović 15 (4/4 za dva, ½ za tri, 4/4 za jedan, 3sk, 5as, 1uk), Miler 7, Cirbes 10 (4/9 za dva, 6sk), Štimac 4 (4sk).

UNIKAHA:

Džekson 7, Diaz 7, Hendriks 2, Tomas 9, Diez, Suarez 4, Smit 11, Nedović 9 (4/6 za dva, 0/4 za tri), Vaskez 8, Kuzminskas 6, Nelson 4, Kuli 6.

U drugom poluvremenu Zvezda je izgubila na agresivnosti u odbrani... Unikaha je, uz nekoliko "ludačkih" šuteva koji su pogodili koš, minus od 10 poena (31:41 s poluvremena), u 25. minutu prepolovila. No, probudila se publika što je donelo "energiju". Gudurić je tada bio neko ko se isticao napadački, ali kada su izabranici Dejana Radonjića počeli da igraju odbranu sve je ponovo bilo na strani crveno-belih. Trojkom Simonovića Zvezda je vratila plus od deset (60:50) i u poslednjih deset minuta ušla sa sedam poena viška.

Brzo su gosti deficit smanjili na tri (57:60), a Zvezdu u trećem minutu "ubacili" u bonus. Opet, trojka Marka Simonović daje "vazduh" i najavljuje seriju od 8:0 (68:57), seriju koja je, ispostavila se, pet minuta pre kraja, bila krucijalna za pobedu. Simon je dao tri trojke, od ukupno četiri (iz šest pokušaja) u poslednjoj deonici, a minut i kusur pre kraja crveno-beli su imali 79:66. Nedostižno za Špance.

Unikaha je imala bolji procent šuta za dva (54% - 20/37, Zvezda 51 – 19/37), ali su crveno-beli pogodili deset trojki (11/22, Unikaha 7/21). U skoku su Beograđani zaostali za dva (29/31).

Sledeći meč Zvezda ponovo igra u Beogradu, protiv Lokomotive iz Kubana (29. januar).