LEDENI DERBI: Partizan SEDMICOM savladao večitog rivala (FOTO)

11.11.2016. 21:32
Dimitrije Filipovic
Dimitrije Filipovic / Izvor: MN Press
Sjajan meč u „Pioniru“

Hokejaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 7:5 (1:2, 2:1, 4:2), u prvom meču sezone 2016/17. igranom večeras u ledenoj dvorani "Pionir.

Hokejaši Partizana u Slohokej ligi 2012. godine
Hokejaši Partizana u Slohokej ligi 2012. godine / Izvor: MN Press

„Večiti rivali“ odigrali su izuzetno kvalitetnu utakmicu, u sličnom stilu u kojem su završili plej-of prošle sezone. Oko 400 gledalaca u našoj najvećoj dvorani imalo je priliku da vidi čak 12 pogodaka i tri velika preokreta, a na kraju je pobedu odneo aktuelni šampion države. Mladi tim Crvene zvezde imao je prednost od 2:0 i 5:3, ali je iskusniji „crno-beli“ sastav u poslednjih jedanaest minuta uspeo da preokrene rezultat, a najzaslužniji za trijumf „gostiju“ na ovom meču bio je mladi Lazar Novaković koji je u poslednja tri minuta utakmice sa dva vezana gola nerešen rezultat (5:5) pretvorio u trijumf Partizana.

Dva gola za „crno-bele“ postigao je i Pavle Ogrizović, dok su po jedan pogodak i asistenciju upisali Srđan Ristić i Dragan Komazec, a jedan gol zabeležio je Lav Mitić. U Crvenoj zvezdi odličnu partiju pružio je ruski internacionalac Aleksandr Zubricki sa dva gola i jednom asistencijom, po jedan gol i upisano dodavanje ostvarili su Belorus Evgeni Leonov i Marko Prokić, dok se u strelce upisao i Džordž Tarakan.