POSLE PRESPAVANE NOĆI, KRSTAJIĆ NAJAVIO: Biće promena u sastavu protiv Brazila (FOTO)

23.06.2018. 16:53
Mladen Krstajić
Mladen Krstajić / Izvor: Reuters
Srbija u poslednjem kolu igra protiv Selesaa za osminu finala.

Prespavana noć donela je selektoru Srbije Mladenu Krstajiću makar mirniju glavu posle bolnog poraza od Švajcarske posle kojeg su Orolovi pred teškom misijom plasman u osminu finala jer u poslednjem kolu igraju protiv Brazila. Krstajić nije imao zamerki na igru prvom poluvremenu, a odgovornost za neuspeh je preuzeo na sebe.

VREME JE DA SE KAŽE: Posle NEPRESPAVANE noći KRSTAJIĆ nije mogao da ĆUTI, ŽESTOKO opleo po BRIHU! (FOTO)

I KRSTAJIĆU JE PUKAO FILM: Morao je na Instagram da ode! Prvo Hag, sad VAR, pa dokle više? (FOTO)

- Možemo da budemo zadovoljni prvim poluvremenom, dali smo gol na vreme, imali smo još nekoliko šansi, a u 44. minutu Tošić je promašio zicer. U drugom delu sam imao utisak da su igrači hteli, ali da su imali faze u kojima su bili lošiji, a Švajcarci su pokazali da su odlična reprezentacija. Pogodilo me to što smo primili dva jeftina gola, bilo je i sudijskog uticaja, u nekim napadima Brih nam je sudio faulove u napadu. U ovakvim utakmicama koncentracija mora da bude maksimalna, a to kod prvog gola nije bio slučaj. To u reprezentaciji ne sme da se dešava, pogotovo u ovakvim utakmicama koje život znače. Ja sam najodgovorniji za ovaj poraz - dodao je Krstajić.

Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Mnogo je onih koji bi u trenutku kada je rezultat bio 1:1 pristali na taj jedan bod obzirom da u poslednjem kolu Srbija igra protiv Brazila. Ipak, Krstajić ima drugačije mišljenje.

- Znate svi šta se dešavalo poslednjih meseci, govorilo se da sam neiskusan, da ne zaslužujem ovo mesto. Najlakše je bilo da sačuvam bod, svi bi rekli Mladen Krstajić je osvojio 4 boda u 2 utakmice, ali ja nisam takav čovek, ne gledam samo sebe. Bod nam ne bi mnogo značio, jer smo znali kakav bi mogao da bude rasplet u poslednjem kolu. Nije nam lako, ali pokušavamo da zadržimo atmosferu koja nas je krasila prethodnih pet dana. Učinićemo sve da napravimo čudo - naglasio je Krstajić.

PRVI SE OGLASIO IZ RUSIJE: Evo šta je Ljajić poručio na Instagramu (FOTO)

Meč protiv Selesaa je odlučujući za Srbiju. Orlovima je potrebna pobeda kako bi osigurali plasman u osminu finala, iako i sa remijem mogu da prođu dalje, ali je ta situacija mnogo komplikovanija jer zavise u tom slučaju i od meča Kostarike i Švajcarske. Za Brazil, Krstajić je najavio i određen promene u sastavu.

- Biće promena u timu, ne zato što je neko odigrao dobro ili nije, već zato što Brazil igra tako kako igra. Analizirali smo ih, znamo kako igraju, imaju perfektne igrače, ali imaju i svojih mana. Kostarika je najbolji primer, izdržali su 90 minuta i zašto Srbija ne bi bila isto tako organizovana i došla do povoljnog rezltata - jasan je Krstajić.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.