17.06.2018. 13:16
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Reuters
Meč odigran u Samari.

Odličan početak za fudbalsku reprezentaciju Srbije na Svetskom prvenstvu u Rusiji. U utakmici uvodnog kola grupe E, Orlovi selektora Mladena Krstajića su pobedili Kostariku, a jedini gol (za TV špice) dao je kapiten Aleksandar Kolarov u 56. minutu. U sledećem kolu, 22. juna, naš nacionalni tim igraće sa Švajcarskom. Eventualnom pobedom, Srbija bi napravila presudan korak ka prolasku u drugi krug.

Mnogo problema nimalo naivnim Kostarikancima pravio je Aleksandar Mitrović, koji je i iznudio prekršaj posle kojeg je Kolarov bio precizan, kao i Sergej Milinković-Savić. Odlično je odigrao i Nikola Milenković, koji je hladnokrvno rešavao pojedine situacije u odbrani. Sve u svemu, Srbija može sa velikom dozom optimizma da dočeka duel sa Sajdžijama.

O rezultatima u grupi E pročitajte OVDE, a kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Konačno! Utakmicom u Samari, fudbalska reprezentacija Srbije počeće takmičenje na Svetskom prvenstvu u Rusiji, i to utakmicom sa Kostarikom. Dešavanja sa "Samara" ili "Kosmos areni" možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

POTVRĐENO: Počinje mondijalska borba, Krstajić izabrao startere za Kostariku (SASTAVI)

KAD JE SAZNAO DA NIJE U STARTNOJ POSTAVI: Evo šta je uradio Filip Kostić (FOTO)

Za igrača utakmice izabran je Aleksandar Kolarov.

KRAJ UTAKMICE.

Prijović zakačio po licu protivnika. Gleda se VAR. Žuti karton za Srbina.

I ZA KRAJ TUČA: Prgavi Kostarikaci nisu znali da prihvate poraz, pa su 2 puta dobili po nosu! (VIDEO)

Matić se koška sa stručnim štabom Kostarike. Situacija se ipak smirila.

90+3. minut - Kolarov glavom u korner. Odbranila se Srbija.

89. minut - Umesto Mitrovića Prijović.

87. minut - Mitrović oboren u kaznenom, ali nema penala.

84. minut - Umesto Tadića Rukavina.

Video file

76. minut - Tadić ka Kostiću, ali na dva metra od gol linije, ali novog gola nema.

75. minut - Sergej ide ka golu, šutira sa ivice kaznenog, ali visoko preko gola.

73. minut - Odlična intervencija Milenkovića, ispred Kembela. Šalje loptu u korner.

70. minut - Umesto Ljajića Kostić. Ovo je prva izmena u Srbiji.

56. minut - Kolarov se sprema i GOOOOL. Srbija vodi sa 1:0. Odlično izveden slobodan udarac. Kavas nije mogao ništa. Lopta ušla tik uz stativu.

GOOOOL: Raketa Kolarova koju nije video ni svemoćni Kejlor Navas! (VIDEO)

54. minut - Kolarov centrira, ka Mitroviću. Opasnost otklonjena. Korner za Srbiju. Mitrovića drži čuvar. Nema prekršaja.

50. minut - Šta ne koristi Mitrović. Srpski napadač oči u oči sa Navasom. Brani golman Kostarike. Najbolja prilika do sada odlazi u nepovrat.

ZALEDIO JE SRCA SRPSKIH NAVIJAČA: O Mitrovićevoj šansi dugo će se PRIČATI! (VIDEO+FOTO)

49. minut - Srbija ima inicijativu.

Nema izmena.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+1. minut - Milenković i Tošić zaustavljaju Urenju u kaznenom. Odlična reakcija srpskih defanzivaca.

45. minut - Loš centaršut Ivanovića sa desne strane.

Igra se još dva minuta.

43. minut - Milinković-Savić hvata makazice sa desetak metara, ali Navas brani. Na kraju ipak signaliziran ofsajd.

42. minut - Prodor Kalva, šut sa desetak metara, ali metar pored gola Stojkovića.

40. minut - Korner za Kostariku. Kreće kontra Srbije, ali je presečena na polovini.

39. minut - Tošić se kliza i pada. Urenja šutira sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

37. minut - Kraći prekid zbog sudara Tošića i Akoste. Kostarikanac na travi. Utakmica nastavljena.

33. minut - Kolarov sa desne strane, skraćeni korner. Brani Navas.

27. minut - Kakva prilika za Milinković-Savića. Slab šut, Navas hvata. Na kraju ipak ofsajd, pa gol ne bi bio priznat.

17. minut - Ivanović zalama, pokušava da pronađe Mitrovića na pet metara. Napad presečen.

13. minut - Mitrović sa 16 metara, ali loptu hvata Navas. Na putu ka golu, zakačila je loptu.

11. minut - Aut sa leve strane za Kostariku. Sada i korner. Gonzales sa nekoliko metara, ali preko gola Stojkovića.

6. minut - Snažno sa 20-ak metara Kolarov, ali pored gola Navasa.

3. minut - Duarte glavom, ali hvata Stojković.

2. minut - Stojković ulazi u šut.

1. minut - Dobra akcija, ali ipak korner za Srbiju. Na dva metra od linije intervenišu defanzivci Kostarike.

Utakmica počinje. Početni udarac za Srbiju.

Na pet minuta do početka intoniraju se himne.