5°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

ŠAMARČINA DVOSTRUKOM SVETSKOM PRVAKU: Hrvatska PONIZILA Argentinu, Mesi NEVIDLJIV! (VIDEO+FOTO)

21.06.2018. 21:52
Leo Mesi
Leo Mesi / Izvor: Reuters
Drugo kolo grupe D.

Nema kraja agoniji Argentine! Posle senzacionalnog remija sa Islandom, Gaučosi predvođeni jednim od najboljih fudbalera današnjice Leom Mesijem ponovo su se obrukali. Ovog puta protiv Hrvatske, koja je do bodova došla zahvaljujući boljoj i disciplinovanijoj igri i najviše grešci golmana Kabaljera, do sada nezabeleženoj na Mondijalu u Rusiji: Argentina - Hrvatska 0:3.

MATIĆ: Dajemo sve za Srbiju

KRSTAJIĆ: Igrači će biti i agresivni i raspoloženi za igru

NIKAD VEĆA KONTROLA: Rusi od svih Hrvata traže da skidaju obuću (FOTO)

Odavno Argentinci nisu izgledali jadnije, a Hrvati su posle samo pet minuta igre od prvog sudijskog zvižduka, ušli u priliku. Ivan Perišić je prevario čuvare po levoj strani, nadmudrio Merkada i odlično šutirao, ali je Kabaljero krajnjim naporom zaustavio njegov projektil i izbacio loptu u korner.

Nekoliko trenutaka kasnije uzvratio je Mesi, odigrao je dupli pas sa Salvijom, a zatim oprobao udarac, koji je izblokirao Lovren i izazvao još veću nervozu na licu kapitena Gaučosa.

Najbliži pogotku Argentinci su bili u 23. minutu. Posle prodora i centaršuta Akunje, lopta je okrznula prečku, Subašić koji je već bio savladan samo je pogledom ispratio majstoriju defanzivca Sportinga iz Lisabona.

Ono što je, ipak, promašio Enco Perez u 30. minutu spada u rubriku "verovali ili ne"! Kao duh je ostao sam na 12-13 metara po sredini nezaštićenog gola, a zatim uspeo da učini nemoguće i zatrese spoljnji deo mreže.

Nije prošlo ni četiri minuta, preslikana situacija viđena je pred golom Gaučosa. Ubačenu loptu od Rebića sa desne strane, glavom je u padu prihvatio Mandžukić, ali je njegov šut prohujao pored mreže već savladanog Kabaljera.

Do odlaska na poluvreme, obrukao se Ante Rebić. Pošto je primio dirigovanu loptu od kapitena Modrića, prvo se spetljao, a zatim pokušao da uposli Mandžukića koji je istrčavao ka golu Argentinaca, ali je bio sebičan i tukao daleko i neprecizno iznad prečke.

Krenuli su u drugom delu Gaučosi na sve ili ništa, pa je u 53. minutu šut iskosa Aguera u kaznenom prostoru završio u Subašiećvom naručju, da bi već u sledećem napadu Kabaljero  napravio glupost veka!!!!

Golman Gaučosa poklonio je vodeći gol Ante Rebiću, Merkado je vratio loptu ka Kabaljeru koji je početnički pokušao da lobuje Rebića i vrati je svom saigraču, ali napadač Ajntrahta iz Franfkfurta zahvatio volejom loptu i poslao je pod prečku za novi šamar Mesiju i drugovima - 0:1! Ubrzo posle pogotka, strelac gola za Kockaste, ustupio je svoje mesto Kramariću.

Novo uzbuđenje pred golom Hrvata desilo se u 64. minutu. Enco Perez je šutirao iz blizine, a Subašić još bolje intervenisao i spasio već viđen gol, lopta je ostala ispred linije, uzalud su Argentinci dizali ruke.

Ni Mandžukić im nije ostao dužan, nekoliko trenutaka kasnije, primio je loptu u šesnaestercu i tukao po zemlji, međutim, zamalo je bio neprecizan.

Potpunu ofanzivu najavio je selektor Argentine Sampaoli ubacivanjem Paula Dibale, prvi put na ovom Mondijalu, ipak, ni trio Mesi-Dibala-Iguain nije uspeo da nađe put do mreže.

Rupu u veznom redu, Hrvati su na najbolji način iskoristili u 80. minutu i definitivno rešili pitanje pobednika! Luka Modrić je uništio Nikolasa Otamendija, potpuno ga obrukao i pošto je vukao loptu na 20 metara, sa dve finte i preciznim udarcem pogodio je desni ugao Kabaljerovog gola za konačnih 2:0! Remek-delo!

Do kraja meča rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, da je Ivan Rakitić u 87. minutu, umesto prečke pogodio mrežu već nemoćnog Kabaljera.

Konačan udarac dvostrukom svetskom šampionu (1978. i 1986.) zadao je Ivan Rakitić u finišu utakmice. Kovačić je prihvatio loptu, dodao Ivanu Rakitiću, a zvezda Barselone udario najjaču šamarčinu Argentini u poslednjih nekoliko godina - 0:3.

Izabranici selektora Delića su pobedom već obezbedili plasman u drugu fazu, dok će Sampaolijeva četa čekati meč poslednjeg kola sa Nigerijom i vesti iz duela Hrvatske i Islanda.

Ni pobeda nad afričkom selekcijom ne garantuje joj prolaz, ako Island u preostala dva meča zabeleži svih šest bodova ili remizira sa Nigerijcima, uz pobedu nad sada već nezainteresovanim Kockastima.

ARGENTINA - HRVATSKA 0:3

STADION: Nižnji Novgorod

KAPACITET: 43.000

STRELCI: Rebić 54. Modrić 80. Rakitić 90.

SUDIJA: Ravšan Irmatov (Uzbekistan).

ŽUTI KARTONI: Merkado, Akunja, Otamendi (Argentina) - Rebić, Mandžukić, Vrsaljko, Brozović (Hrvatska)

ARGENTINA: Kabaljero - Merkado, Otamendi, Taljifiko - Salvio (56. Pavon), Maskerano, Perez (68. Dibala), Akunja - Mesi, Mesa, Aguero (54. Iguain).

HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Brozović, Rakitić - Rebić (57. Kramarić), Modrić, Perišić (82. Kovačić), Mandžukić (90. Ćorluka).

Rezultate i tabelu grupe D pogledajte OVDE.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.