AZIJCI SU BILI TVRD ORAH: Minimalac Španije protiv žilavih Iranaca (VIDEO+FOTO)

20.06.2018. 21:54
Dijego Kosta
Dijego Kosta / Izvor: Reuters
Utakmica je odigrana u Kazanju.

Španija je mnogo teže nego što se očekivalo pobedila Iran (1:0) golom Dijega Koste i tako praktično obezbedila plasman u nokaut fazu. Crvena furija može da ispadne samo ako doživi ubedljiv poraz od Maroka, a Iran u poslednjem kolu minimalno savlada Portugalce, što je nerealno da se desi i spada u domen naučne fantastike. O plasmanu na SP u Rusiji odlučuje gol razlika, a ne međusobni skor.

NOVA KRALJICA MONDIJALA! Nemica se SKINULA skroz GOLA! Mreže se usijale, sve PRŠTI! (VIDEO)

MEKSIKANKA GRUDIMA ZALUDELA PLANETU: Ceo svet je traži po društvenim MREŽAMA (VIDEO)

Izabranici Fernanda Ijera su se propisno namučili protiv žilavih Iranaca koji su imali šanse da izbegnu poraz, čak su i postigli gol, ali je on opravdano poništen posle intervencije VAR tehnologije, zbog očiglednog ofsajda. Gol odluke je, uz mnogo sreće, postigao Dijego Kosta u 55. minutu, pošto se lopta od njegove noge odbila u gol Iranaca.

Iran je mogao da izjednači u 83. minutu, ali je Taremi udarcem glavom sa pet metara prebacio prazan gol.

NEMA MIRA PRED ŠVAJCARCE: Mediji preselili Sergeja u evropskog velikana (FOTO)

IRAN - ŠPANIJA 0:1

STRELAC: Dijego Kosta u 55. minutu. STADION: Kazan arena. GLEDALACA: 40.000. SUDIJA: Andres Kunja (Urugvaj).

IRAN: Beiravand, Rezajan, Hoseini, Puraligandži, Hadži Safi (od 69. Mohamadi), Ebrahimi, Taremi, Ezatolahi, Amiri (od 86. Godus), Ansarifard (od 75. Džahanbaš), Azmun.

ŠPANIJA: De Hea, Karvahal, Pike, Ramos, Alba, Buskets, Inijesta (od 71. Koke), Vaskez (od 79. Asensio), Isko, David Silva, Dijego Kosta (od 89. Moreno).

PAMTIMO GA KAO PLAVOG MOMKA DUGE KOSE: Ne možete ni zamisliti kako DANAS IZGLEDA legendarni Miloš Krasić!