LUDNICA U SANKT PETERBURGU! Navas IZLUĐIVAO Nejmara, a Kutinjo PRESUDIO hrabrim Kostarikancima! (FOTO)

22.06.2018. 15:55
Nejmar
Nejmar / Izvor: Reuters
Golman evropskom šampiona Real iz Madrida činio čuda ispred mreže.

Reprezentacija Brazila uspela je teškom mukom da savlada Kostariku u drugom meču E grupe na Svetskom prvenstvu! Veliki broj promašenih prilika, poništen penal nad Nejmarom i sjajne odbrane Kelora Navasa obeležile su utakmicu u Sankt Peterburgu.

Na kraju, spasilac Felipe Kutinjo uspeo je da zatrese mrežu i spreči najveću senzaciju na Mondijalu, pobedu je u poslednjim sekundama potvrdio Nejmar: Brazil – Kostarika 2:0 (0:0).

KO STE BRE VI? Zbog Šaćirija ulicama Gnjilana vijore se ove zastave (FOTO)

UZNEMIRUJUĆE: Argentinci isprebijali Hrvata, šutirali su ga i u glavu (VIDEO)

ŠAMARČINA DVOSTRUKOM SVETSKOM PRVAKU: Hrvatska PONIZILA Argentinu, Mesi NEVIDLJIV! (VIDEO+FOTO)

Brazilci su agresivno ušli u meč i od prvog minuta krenuli sa napadima ka Navasu. Da stvore prvu priliku trebalo im je samo tri minuta, pošto je kombinaciju Fagnera i Žezusa, šutem preko gola završio Felipe Kutinjo.

Iako su bili u podređenom položaju od starta utakmice, Kostarikanci su prvi propustili veliki zicer. Na isteku 13. minuta Borhes je tukao iz punog trka, ali je njegov projektil po sreću Selesaa prohujao pored stative.

Uspeli su Titeovi izabranici u 25. minutu da zatresu mrežu, učinio je to Žezus, zahvativši odbijenu loptu posle šuta Marsela, međutim, signaliziran je opravdani ofsajd.

Šanse Brazila ređale su se kao na traci, pa je posle 120 sekundi Nejmar izašao sam ispred Navasa, ipak, prva zvezda Kostarikanaca izašao je kao pobednik iz ovog duela i sačuvao mrežu.

Nejmar

Ubrzo zatim i Kutinjo je mogao da se proslavi, projektil je otišao pored desne stative. Ni u 34. minutu nije savladana odbrana Kostarike. Vilijan je sve lepo uradio, prošao po desnom boku, a zatim utrčao u sredinu i šutirao jako neprecizno, lopta je završila daleko iznad prečke.

Odličan šut Marsela u 41. minutu sa distance bio je lak plen za Navasa. Uprkos silnoj inicijativi Brazilaca, bio je to tek prvi udarac u okvir gola, koji ni ovog puta nije završio u njihovoj mreži. Kostarikanci su uspeli do poluvremena da sačuvaju mrežu.

Selektor Tite je u nastavku odmah poslao na teren Daglasa Kostu umesto neprimetnog Vilijana. I odmah se video pomak u igri Selseaa.

Već u 49. minutu Navas je bio na mukama. Najpre je Nejmarov udarac zaustavio golman Kostarike, a odmah u sledećem napadu i pokušaj Gabrijela Žesusa svi su videli u mreži, isprečila se prečka, a zatim i čuvar mreže gostiju koji je neverovatnom reakcijom ostao nesavladan.

Ponovo je u 56. minutu Navas bio noćna mora za Brazilce. I opet će ga sanjati Nejmar, posle čudotvorne intervencije golmana Reala, koji je definitivno obeležio ovaj meč, pokazavši zašto je jedan od najboljih golmana planete.

Nije prošao ni ceo minut, a "jedinica" Kostarike je bio na meti Selesaa. Šut Felipe Kutinja po sredini gola, odbranio je Kelor Navas.

Jednu od retkih prilika Kostarikanaca uništio je Bolanjoj u 57. minutu, kada je dao sebi predug pas i upropastio kontru svoje ekipe.

Velika opasnost pred golom Brazilaca u 68. minutu! Konačno su Kostarikanci ozbiljno pripretili, Ruiz je glavom vratio loptu na peterac, ali su defanzivci Selesaa u poslednjem trenutku izbacili loptu i sprečili veliko iznenađenje.

Šta nije realizovao Nejmar u 72. minutu? Dugo će najskuplji igrač planete pamtiti šansu koja mu se ukazala, kada je u trku imao otvoren šut i već savladanog Navasa: mogao je da ga pita u koji će mu ugao šutirati, ali je u završnici podigao loptu i ona je otišla visoko iznad gola.

Situacija o kojoj će se pričati desila se u 78. minutu. Duarte je povukao za dres Nejmara, koji je pao kao da ga je tenk pregazio. Sudija Kujpers je pokazao na belu tačku, ali se posle pobune Kostarikanaca odlučio da pogleda VAR i - promenio odluku!!! A ubrzo zatim fudbaleru PSŽ-a pokazao žuti karton.

Uspeo je Brazil ipak na kraju da trijumfuje. Kada je sudija Kujpers pokazao na šest minuta nadoknade, Felipe Kutinjo je već u prvom minutu dodatnog vremena pronašao put do mreže i skine veliki kamen sa srca navijačima Selesaa. Kostarikanci su popadali na kolena, ne verujući šta im se dogodilo - 1:0.

Konačan udarac zadao je Nejmar u poslednjim trenucima meča, uspevši ipak da dobru partiju kruniše prvencem na Svetskom prvenstvu i popravi gol-razliku Brazilaca pred duel protiv Orlova.

Koliko je najskupljem igraču planete značila ovaj gol i pobeda, najbolje su svedočile njegove suze posle utakmice u Sankt Peterburgu.

BRAZIL – KOSTARIKA 2:0

STADION: Sankt Peterburg

STRELAC: Kutinjo u 90+1. Nejmar 90+6.

KAPACITET: 68.134

SUDIJA: Bjorn Kujpers (Holandija).

ŽUTI KARTONI: Nejmar, Kutinjo (Brazil), Akosta (Kostarika)

BRAZIL: Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo, Kazemiro, Paulinjo (68. Firminjo), Vilijan (46. Daglas Kosta), Kutinjo, Nejmar, Gabrijel Žesus.

KOSTARIKA: Navas, Gamboa (74. Kalvo), Akosta, Gonzales, Duarte, Ovijedo, Venegas, Guzman (84. Tejeđa), Borhes, Ruiz, Urenja (55. Bolanjos).

Rezultate i tabelu grupe E pogledajte OVDE.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.